Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica i Złotoryja wśród dobrych miejsc na biznes

Przez   /   29/09/2016  /   1 Comment

Dwie miejscowości z regionu legnickiego znalazły się w czołówce rankingu miesięcznika Forbes “Miasta atrakcyjne dla biznesu”. Wśród miast liczących od 50 do 100 tys. mieszkańców 7 miejsce zajęła Legnica. W grupie miast i gmin do 50 tys. mieszkańców na 11 pozycji uplasowała się Złotoryja.

Ranking jest efektem współpracy redakcji Forbesa z Centralnym Ośrodkiem Informacji Gospodarczej (COIG). Miasta są w nim klasyfikowane na podstawie wskaźnika przyrostu liczby firm w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.

W ubiegłorocznej edycji rankingu Legnica była 15 – w tegorocznej wskoczyła na 7 pozycję. Progres jest bardzo wyraźny. Widać to także po wskaźniku  przyrostu liczby firm na 1000  mieszkańców, który wzrósł z 0,68 do 1,19.

Jeszcze raptowniejszy rozwój odnotowuje Złotoryja, dotychczas w ogóle nie pojawiająca się w rankingach Forbesa. W ciągu 2015 roku powstało w niej 41 firm (po odliczeniu 3, które wykreślono z ewidencji, daje to współczynnik 2,37 firm w przeliczeniu na 1000 mieszkańców). W ten sposób Złotoryja wskoczyła na 11 miejsce w grupie miast i gmin liczących do 50 tysięcy mieszkańców.  Na Dolnym Śląsku lepsza w tym przedziale ludności jest tyko gmina Kobierzyce, położona bezpośrednio przy autostradzie A4 (współczynnik: 2,55 firm na 1000 mieszkańców).

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. a co na to GUS pisze:

    bo oba miasta funkcjonują jak zroślaki to może jakieś statystyczne zafałszowanie wyszło?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →