AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

2500 książek dla Biblioteki w Płóczkach Górnych

Przez   /   08/01/2021  /   No Comments

Zakończyła się zbiórka książek w ramach akcji „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”, która trwała do 15 grudnia 2020 roku. W sumie udało się zebrać 2609 książek. Ilość zebranych egzemplarzy przekroczyła nasze oczekiwania. Zaangażowani byli zarówno studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak i mieszkańcy Legnicy.

Zebrane książki, 21 grudnia 2020 roku, na kilka dni przed świętami przetransportowano i przekazano do punktu zbiórki Płóczkach Górnych, gdzie będą czekać na uruchomienie Biblioteki. Wśród darów pojawiły się książki dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Nie zabrakło bajek, powieści przygodowych, literatury podróżniczej, romansów, kryminałów czy książek historycznych.
Celem akcji było odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Misji odtworzenia Biblioteki w Płóczkach Górnych podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w imieniu mieszkańców wsi, dziękuje serdecznie wszystkich darczyńcom. Głęboko wierzymy, że akcja, w którą włączyliśmy naszą Uczelnię przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w Polsce.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 145907

Pod Legnicą zwierzęta malują obrazy. Dla owsa

Read More →