Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Zbierają nasiona dla osób starszych w Ukrainie

Przez   /   11/05/2022  /   No Comments

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu trwa niezwykle potrzebna i ważna zbiórka, która – mamy nadzieję – pomoże przeżyć najbliższe miesiące osobom starszym w Ukrainie. Zbieramy nasiona warzyw do uprawy w przydomowych ogródkach.


Nasiona trafią do osób starszych, które mimo trwającej wojny zostały w swoich domach lub nie były w stanie z niego wyjechać.
- To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia zbiórka, którą w ostatnim czasie organizujemy na uczelni, ale być może najbardziej „przyrodnicza” – kto, jak nie my, ma pomagać w uprawie warzyw? – pyta prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr.

Akcję koordynują pracownicy Katedry Architektury Krajobrazu. Prof. Monika Ziemiańska tłumaczy, że na jej potrzebę wskazali sami mieszkańcy Ukrainy. – Mamy kontakt z pracownikami uniwersytetu w Kijowie i wielu z nich mówiło nam, że na wioskach, gdzie trafia pomoc z Polski, starsze osoby pytają o nasiona warzyw. To dla nich nie tylko szansa na własną żywność w najbliższych miesiącach, ale rodzaj terapii. Zajmą głowę uprawą, podlewaniem… czymś innym niż myślenie o tym, co dzieje się w ich kraju – mówi prof. Ziemiańska.

Zbieramy nasiona popularnych warzyw, takich, które nie wymagają szczególnych warunków uprawy: ogórki, buraki, słonecznik, marchew, kapusta, fasole, dynie, cukinia, pietruszka, koper, bób i cebula dymka.
Można je zostawiać w specjalnych pojemnikach na portierniach uczelni, może również wysyłać pocztą na adres Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Norwida 25, 50-375 Wrocław z dopiskiem Biuro Promocji.
Zbiórka trwa do 19 maja 2022 roku, dzień później zebrane nasiona wyruszą do Ukrainy.

Źródło: Uniwersystet Przyrodniczy we Wrocławiu

FOT. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

280897197_5342508555800345_7883425732476026502_n

Ziętal wrócił z Rumunii. Na rowerze pokonał 3,5 tys. km

Read More →