PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Przez   /   08/10/2019  /   No Comments

Do 25 października br. szkoły podstawowe z całej Polski mogą zgłaszać uczniów 7. i 8. klas do ogólnopolskiego konkursu – Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem przewodnim „Polska i jej otoczenie międzynarodowe a wyzwania współczesnego świata”. Najlepsi zawodnicy i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, w tym cenny sprzęt multimedialny! Udział w zawodach jest bezpłatny.

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to ogólnopolski i trzyetapowy konkurs realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – organizatora konkursów i olimpiad przedmiotowych dla młodzieży ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalanych z całej Polski (min. Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Olimpiady Przedsiębiorczości, która ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju).

Celem zawodów jest poszerzanie wiedzy, kształtowanie umiejętności i promowanie postaw, które umożliwiają pełne i efektywne uczestnictwo młodych ludzi w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Udział w zawodach ma zwiększać zainteresowanie uczniów sprawami publicznymi, uczyć dyskutować w sposób uwzględniający różnorodne opinie, a także przygotowywać do samodzielnego i niezależnego myślenia o wydarzeniach i procesach zachodzących na szczeblu lokalnym, krajowym, europejskim i globalnym.

Na laureatów V edycji Olimpiady czekają wspaniałe nagrody, w tym wartościowy sprzęt multimedialny oraz upominki z limitowanej serii MO!WOS. W naszej Olimpiadzie doceniamy także trud i wysiłek nauczycieli włożony w przygotowania uczniów do zawodów! Atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają także na opiekunów merytorycznych najlepszych uczniów.

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy na stronę internetową  www.mowos.pl, na której dostępny jest regulamin oraz formularz rejestracyjny.

Źródło: Biuro Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 241 dni temu dnia 08/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 8, 2019 @ 11:59 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Niska frekwencja żłobki, przedszkola, szkoły

Mało dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach

Read More →