helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica. Mercedes deklaruje współpracę z samochodówką

Przez   /   08/10/2019  /   No Comments

Mercedes planuje utworzenie w Zespole Szkół Samochodowych klasy o profilach związanych z budową silników i baterii do samochodów elektrycznych. Dziś (8 października) list intencyjny podpisali: prezydent Tadeusz Krzakowski, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland dr Andreas Schenkel oraz dyrektor szkoły Grzegorz Gargaś.

- Bardzo wysoko cenimy sobie możliwość współpracy z tak wiarygodnym, światowej rangi partnerem. Objęcie patronatem i kształcenie legnickich uczniów w najnowocześniejszych technologiach będzie niezwykle korzystne zarówno dla nich, jak i dla naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dziś otwieramy tę drogę.

- Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Legnicą w dziedzinie szkolnictwa zawodowego – podkreślił prezes firmy dr Andreas Schenkel. – Wspólnie z miastem przygotowujemy się do tego już od dwóch lat.

- To wielka szansa dla naszych uczniów, którzy odpowiednio wyszkoleni w przyszłości mogą liczyć na pracę w Mercedesie, działającym w bliskim sąsiedztwie Legnicy – dodał dyrektor ZSS Grzegorz Gargaś.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie wiążącego, trójstronnego porozumienia między partnerami. Dotyczyć ma ono uruchomienia klasy patronackiej, szkolącej uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2, działającej w legnickim Zespole Szkół Samochodowych, w dziedzinie budowy silników i baterii napędzających samochody.

Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz jest zlokalizowana w położonym kilkanaście kilometrów od Legnicy Jaworze. Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku, a już obecnie zakład produkuje pierwsze, przeznaczone jeszcze do testowania silniki dla samochodów osobowych Mercedes-Benz. Testy wypadają bardzo pomyślnie. Firma zatrudnia już ponad 600 osób, a zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie.

Do 2022 roku koncern planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa i zaoferuje klientom różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym – i to w każdym segmencie. Akumulatory do tych pojazdów, zarówno hybrydowych, jak i czysto elektrycznych, będą produkowane m.in. właśnie tutaj.

Fabryka baterii elektrycznych jest drugą już inwestycją Mercedesa w Polsce. Pierwsza to inteligentna fabryka zaawansowanych technologicznie dwulitrowych, czterocylindrowych silników do pojazdów konwencjonalnych. W obu inwestycjach będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Podobnie jak fabryka silników, nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20190920_110324,klOWfqWibGpC785HlXs

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W Legnicy też

Read More →