PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

WYSTARTOWAŁA CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA – ZGŁOŚ ŻŁOBEK, PRZEDSZKOLE LUB SZKOŁĘ

Przez   /   14/09/2023  /   No Comments

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym rusza kolejnaedycja akcji Rossmanna, w ramach której nauczyciele i wychowawcy mogą skorzystać z gotowych scenariuszy zajęć poświęconych różnym aspektom higieny. W akcji mogą wziąć udział żłobki, przedszkola, a także klasy 1-3 szkół podstawowych. W poprzednich edycjach Czyściochowa Akademia dotarła aż do 3,8 miliona dzieci z 30 tysięcy placówek, co stanowi 80% wszystkich jednostek w Polsce.

Czyściochowa Akademia to kolejna edycja akcji Rossmanna, której celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych. Przygotowane scenariusze zajęć dostosowane są do wieku dzieci, dzięki czemu chętnie korzystają z nich zarówno żłobki, przedszkola, jak i szkoły. Materiały są dostosowane do wieku dzieci, zarówno merytorycznie, jak i w kontekście długości zajęć. Wszystkie zostały przygotowane we współpracy z metodykami, skonsultowane z lekarzem oraz stomatologiem.

Scenariuszebędą poświęcone różnym zagadnieniom związanym z higienąm.in. czystości rąk, korzystaniu z toalety, czy myciu zębów. Dodatkowooprócz gotowych pomysłów na zajęcia, na stronie www.czysciochowa-akademia.plbędą propozycje zabaw ruchowych, plastycznych i gier.Dodatkowym urozmaiceniem dla najmłodszych będą bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami Czyściochowa, które są publikowane na kanale CzyściochowoKLIK.Na kanale pojawiły się także słuchowiska dla dzieci, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię i przekazują higieniczne zasady. Poza materiałami do wykorzystania podczas zajęć w żłobku, przedszkolu czy szkole, wychowawcy będą mogli pobrać również dodatki dla rodziców, dzięki którym wiedzę zdobytą na zajęciach będzie można utrwalać również w domu.

Żeby skorzystać z przykładowego scenariusza zajęć, nie trzeba się rejestrować, natomiast warto zrobić to jak najszybciej z kilku powodów. Po pierwsze, po rejestracji, wychowawca automatycznie otrzymuje dostęp do większej ilości materiałów – również tych z poprzednich edycji. Po drugie, strona będzie na bieżąco aktualizowana o kolejne scenariusze, dodatki, przypominajki itd. Po trzecie – dla zalogowanych placówek organizujemy konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.

Do Czyściochowej Akademii Rossmann zaprasza wszystkie żłobki, kluby malucha, przedszkola i szkoły podstawowe (klasy 1-3) w Polsce, czyli łącznie ok. 41 tys. placówek. Strona akcji, na której można się rejestrować i gdzie są dostępne scenariusze oraz inne materiały: KLIK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 255 dni temu dnia 14/09/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 14, 2023 @ 12:59 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC_9516

Pogotowie Teatralne od poskładania rozsypanego

Read More →