PWSZ_wirt
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Przez   /   14/04/2021  /   No Comments

Sąd Okręgowy w Legnicy rozpatrzył apelacje oskarżycieli posiłkowych i obrońców 20-letniego Szczepana W., który lekceważąc przepisy bezpieczeństwa doprowadził do wypadku drogowego przy ul. Jaworzyńskiej w październiku 2019 r.  i śmierci dwóch dziewczynek. Podtrzymany został wyrok z pierwszej instancji. Szczepan W. trafi na 3 lata do więzienia i przez 10 lat nie będzie mógł kierować pojazdami.

Obrona domagała się w apelacji całkowitego uniewinnienia Szczepana W. Matki zabitych dziewczynek – dziesięcioletniej Oli i jedenastoletniej Wiktorii – uważały, że Sąd Rejonowy w Legnicy potraktował młodego kierowcę zbyt łagodnie. Wnosiły o surowszą karę.

Sąd Okręgowy w Legnicy potwierdził, że w procesie dowiedziono winy Szczepana W.  Prawidłowo ustalono, że mężczyzna naruszył zasady bezpieczeństwa i doprowadził do wypadku, w którym zginęły dwie dziewczynki. Szczepan W. odwoził je do Legnicy z imieninowej imprezy siostry w Jaworze. Spieszył się na spotkanie z przyjaciółmi. Jechał szybko. Podczas drogi odbierał ponaglające SMS-y od swych znajomych, którzy rozpoczynali imprezę. Wjeźdżając do miasta, sracił panowanie nad pojazdem. Na ul. Jaworzyńskiej kierowany przez niego Fiat Punto przeciął pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem dostawczym marki Mercedes Sprinter. 10-latka zginęła na miejscu. Jej 11-letnia koleżanka dwa tygodnie później, w szpitalu, po równie dramatycznej co beznadziejnej walce, jaką lekarze stoczyli o jej życie.

Sąd nie zdecydował się na podwyższenie kary ze względu na to, że przed wypadkiem Szczepan W. ” nie był jakimś negatywnym przykładem postępowania”. Oskarżony jest młody, studiuje, nie dopuszczał się przestępstw. 3 lata za kratami dla takiego człowieka to – zdaniem sędziego Marka Poddębniaka – nie jest łagodny wyrok.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 25 dni temu dnia 14/04/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 14, 2021 @ 11:24 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →