dni_Zlotoryja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dzieci z Legnicy i Ukrainy mają wspólne półkolonie

Przez   /   15/07/2022  /   No Comments

Zastępca prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz odwiedził dzisiaj (15 lipca) dzieci i młodzież, które przebywają  na półkoloniach w Kunicach, zorganizowanych przez  Świetlicę Terapeutyczną nr 2 w Legnicy.

W Kunicach w ośrodku Skibińscy w sumie wypoczywało 40 dzieci i młodzieży z Legnicy w tym 25 uchodźców z Ukrainy.  Czas umilała im zabawa z animatorami, dmuchańce, pływanie na żaglówkach, rowerkach wodnych, kąpiel w Jeziorze Kunickim pod opieką ratowników WOPR, gry i zabawy integracyjne. Celem projektu jest integracja środowiska ukraińskiego i  polskiego oraz poprawa emocjonalnego funkcjonowania dzieci, wzrost poczucia bezpieczeństwa i ukazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego.

W sumie w różnorodnych formach wypoczynku letniego weźmie podczas tych wakacji udział  4 338 osób. Dzieci biorą udział w półkoloniach stacjonarnych, jak również organizowane są wyjazdy kolonijne nad morze i w góry. Programy te realizowane są we współpracy samorządu z placówkami pozarządowymi, oświatowymi i instytucjami kultury, które stanowią gwarancję wykonania zamierzonego celu. Są one finansowane przez miasto w tym  z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, w sumie w wysokośc ponad pół miliona złotych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kowalczyk_t_2

Czy Odra umarła? Co sądzi naukowiec z UPWr

Read More →