schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Wójt gminy Zagrodno robi porządek ze ściekami

Przez   /   17/04/2023  /   4 Comments

Wójt Karolina Bardowska podpisała z legnicką firmą Budex umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanej budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Zagrodno.

Wykonawca ma 20 miesięcy na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i złożenie jej wraz z wszelkimi niezbędnymi decyzjami, uzgodnieniami, pozwoleniami. W następnym kroku – jesienią 2024 roku – gmina będzie mogła rozpocząć poszukiwania wykonawcy kanalizacji.

W przetargu na opracowanie dokumentacji komisja wybierała spośród czterech ofert opiewających na kwoty od 733 756,50 zł do 1 500 600 zł. Najniższą cenę i korzystny okres gwarancyjny zaproponowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budex Michał Feliński z Legnicy. W ramach podpisanej umowy Budex będzie też zobowiązany do pełnienia autorskiego nadzoru nad realizacją robót budowlanych.

Aktualnie z dobrodziejstwa kanalizacji korzysta 27 procent mieszkańców gminy Zagrodno. Do gminnej oczyszczalni ścieków w Brochocinie podłączone są tylko trzy wsie: Brochocin, Łukaszów i Wojciechów. Poza tym własne oczyszczalnie ścieków mają osiedla w Zagrodnie i Olszanicy. Pozostali mieszkańcy są zmuszeni korzystać z szamb.

Zgodnie z opracowaną w 2019 r. koncepcją kanalizacji gminy Zagrodno zostanie wybudowana nowa oczyszczalnia ścieków w Modlikowicach, do której zostaną podłączone wsie Uniejowice, Zagrodno, Olszanica (wraz z kolonią Garnczary), Radziechów (wraz z kolonią Muszczyna), Jadwisin oraz Modlikowice. Docelowo z oczyszczalni ścieków w Modlikowicach będą również korzystać mieszkańcy Łukaszowa, Brochocina i Wojciechowa.

Na budowę oczyszczalni ścieków w Modlikowicach wójt Zagrodna pozyskała 4 750 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Aktualnie gmina przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na to zadanie.

Piotr Kanikowski

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  co jest dziadku nieprawda co sam wiesz i co ci codziennie sprawia ze ci cisnienie i wkurw rosnie .

 2. Anonim pisze:

  Ale spięta Karolinka. Ale prężnie działa wybory już tuż tuż. Szkoda że wcześniej nic nie robiłaś tylko teraz nagle cię naszło.

 3. lustrator pisze:

  bo NATO NATO nic.

 4. lustrator pisze:

  ojej a CONATO dziadki.Stan przedzawalowy czy juz po pogrzebie??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pomnik_sw_floriana_huta_miedzi_legnica_2_

Święty Florian prezentem na jubileusz huty w Legnicy

Read More →