PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wiesław Sagan złożył skargę na prezydenta Legnicy

Przez   /   26/08/2014  /   No Comments

Wiesław Sagan przesłał do Jana Szynalskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej w Legnicy – skargę na Tadeusza Krzakowskiego. Jego zdaniem, w sprawie niedozwolonych klauzul stosowanych przez LPWiK postawę prezydenta cechowała bezczynność.

Wiesław Sagan dowodzi, że co najmniej od 4 lipca pisemnie sygnalizował prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu problem stosowania niedozwolonych prawem klauzul przez podległą miastu spółkę.

Chodzi o niektóre niekorzystne dla mieszkańców zapisy w umowach z Legnickim Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

Wiesław Sagan dla przykładu zwraca uwagę na zapisy dotyczące fakturowania, które najmocniej uderzają w legniczan. Oburza go na przykład zasada, że nawet  jeśli faktura została naliczona nieprawidłowo, to trzeba ją najpierw opłacić i dopiero potem dochodzić swoich roszczeń. Jego zdaniem, w skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do bankructwa klienta LPWiK. Sagan nie rozumie też, dlaczego umowa LPWiK każe naliczać odsetki już od momentu wystawienia faktury przez spółkę.
4 lipca w piśmie złożonym na ręce Tadeusza Krzakowskiego Wiesław Sagan zwracał się do prezydenta o usunięcie niedozwolonych klauzul. Przypominał prezydentowi, że składając przysięgę na początku kadencji zobowiązał się do działania w interesie wspólnoty samorządowej, gminy Legnica, czyli jej mieszkańców.
To nie pierwsza skarga Wiesława Sagana na prezydenta Legnicy. Poprzednią, dotyczącą nieprawidłowości w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania, próbowano kilka miesięcy temu zamieść pod dywan – nie dopuszczono do przegłosowania ją przez Radę Miejską w Legnicy. Tamta historia skończyła się doniesieniem do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Szynalskiego oraz komisję rewizyjną samorządu.
    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2524 dni temu dnia 26/08/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 27, 2014 @ 5:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →