schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sąd aresztował podpalacza legnickiego bloku

Przez   /   26/08/2014  /   No Comments

Po kłótni z konkubiną 32-letni legniczanin próbował spalić blok przy ul. Gombrowicza, w którym mieszkała z trójką małych dzieci. W sobotę przyniósł ze stacji paliw benzynę, oblał nią korytarz i drzwi na jednym z pięter, po czym podłożył ogień. Płomienie szybko ugaszono, a podpalacza ujęto. Na wniosek prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące. 

Nerwy poniosły 32-letniego Damiana A. Wychodząc od konkubiny wybił szyby na klatce schodowej oraz w drzwiach windy, ale to go nie uspokoiło. Poszedł na stację paliw i wrócił z pięciolitrowym kanistrem benzyny. Rozlał płyn po korytarzu, zbryzgał nim troje drzwi do mieszkań i podpalił. Zbiegając w dół natknął się na policjantów, których wezwali sąsiedzi zaniepokojeni odgłosem tłuczonego szkła. Damian A. został zatrzymany. Podejrzanie cuchnął benzyną. Zachowywał się agresywnie: wyzywał funkcjonariuszy, naruszył nietykalność cielesną policjantki. W trakcie zatrzymania okazało się, że ma przy sobie szklaną lufkę załadowaną marihuaną.

- Wezwany na miejsce biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że zachowanie podejrzanego, pomimo niezwłocznego ugaszenia ognia przez właścicieli mieszkań, stwarzało zagrożenie wybuchu pożaru – informuje prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – W związku z powyższym Damian A. usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwo zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów (budynek wielorodzinny, pora nocna, kiedy większość lokatorów przebywa w domu). Jest także podejrzany o znieważenie dwojga umundurowanych funkcjonariuszy policji i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich oraz o posiadanie środków 0,15 grama marihuany.

Damian A.,  wypiera się wszystkiego poza marihuaną.

Zdaniem prokuratury, legniczanin musiał zostać na czas śledztwa odizolowany, aby nie mógł w sposób bezprawny wpływać na zeznania świadków. Sąd też tak uważa. Damian A. trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Postępowanie jest w toku.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2524 dni temu dnia 26/08/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 26, 2014 @ 2:26 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →