Helios_baner
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wielu obcokrajowców bierze ślub w Legnicy

Przez   /   10/08/2022  /   No Comments

Tylko w tym roku przed urzędnikiem legnickiego stanu cywilnego sakramentalne „tak” powiedziało sobie piętnaście par, z których co najmniej jedna osoba była obywatelem innego kraju.

I tak w tym roku, jeśli mowa o obcokrajowcach zdecydowanie dominują Ukraińcy, co z przyczyn sytuacji międzynarodowej wydaje się oczywiste. Jednak przed urzędnikiem stanu cywilnego pojawili się także przedstawiciele innych krajów: Białorusini, Brytyjczycy, Turcy oraz Niemcy. W minionych latach w legnickim Urzędzie Stanu Cywilnego byli także i Serbowie, Włosi, Portugalczycy, Irlandczycy, Francuzi, Hindusi, Rumuni, Meksykanie, Koreańczycy oraz Afgańczycy.

Procedura dotycząca zawarcia związku małżeńskiego, jeśli osoba nie jest obywatelem jednego z krajów Unii Europejskiej, jest nieco bardziej skomplikowana.

- Trzeba przedstawić dokument z kraju ojczystego, który zezwala na zawarcie związku małżeńskiego. Istnieją kraje, które nie wydają takich zaświadczeń. Wtedy obcokrajowiec musi udać się z prośbą do sądu rejonowego, który wyda odpowiedni wniosek – informuje Albert Kozakowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Legnicy.

I z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku, chociażby obywateli Ukrainy. Ich kraj takich zaświadczeń nie wydaje, w zawiązku z tym trzeba udać się do Sądu Rejonowego w Legnicy.
Kolejna ważna sprawa to posługiwanie się językiem polskim. Jeśli obcokrajowiec go nie zna to konieczna, może okazać się także obecność tłumacza przysięgłego.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →