schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Wielka Kunicka Majówka w ostatni weekend maja

Przez   /   25/05/2023  /   No Comments

27 maja już od godziny 13.00 rozpocznie się finał majówkowych imprez plenerowych w gminie, czyli Wielka Kunicka Majówka. Na wydarzenie zaprasza wójt gminy Józef Pieróg oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Nad brzegiem Jeziora Kunickiego, przed GOKiS Kunice, czekać będzie cała gama atrakcji.


W tym roku na scenie pojawią się kolejne gwiazdy polskiej sceny rockowej. To już tradycja, że na Wielkiej Kunickiej Majówce można uczestniczyć w koncertach znanych i lubianych zespołów. Na pewno fani gatunku ucieszą się z występu Farben Lehre, który wraz z Jelonkiem oraz zespołem Alice in Wonderland wystąpią ze swoimi koncertami.
Farben Lehre to formacja założona przez Wojciecha Wojdę i Marka Knapa w 1986 roku. Dzisiejszy skład zespołu to wokalista Wojciech Wojda, gitarzyści Konrad Wojda i Filip Grodzicki oraz perkusista Garard Klawe. Grupa koncertuje w całej Polsce, a ilość koncertów jest znacząca – około 100 rocznie. Mogą pochwalić się dużym dorobkiem artystycznym, ponieważ wydali 14 albumów studyjnych, 4 DVD, płyty koncertowe i akustyczne. Żywiołowe koncerty zawsze grane “na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Jak wskazuje nazwa zespołu, na kunickiej scenie pojawią się różne kolory muzyki, dlatego nie wolno opuścić tego wydarzenia.
Takie kolory na pewno zaprezentuje kunickiej publiczności Michał Jelonek – najlepszy instrumentalista polski według magazynu Tylko Rock (1993), „Rock 94” Siedlce. Rekordzista wśród laureatów Złotego Bączka – statuetki przyznawanej za najlepszy koncert odbywający się podczas Przystanku Woodstock. Członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych. Nagrał płyty zawierające muzykę poważną, pop, folk, rock, metal, hard rock. W roku 2019 z Piotrem Fronczewskim na rockowo zrealizowali Arię Skołuby z opery „Straszny Dwór”, tym samym fanom metalu i rocka przybliżając postać Stanisława Moniuszki. Co zagra podczas Wielkiej Kunickiej Majówki? Przekona się ten, kto skorzysta z zaproszenia.
Organizatorzy zaprosili także rockowy coverband z Legnicy –Alice in Wonderland. Członków zespołu łączy muzyczna pasja i miłość do nieprzemijających utworów. W swoim repertuarze grają przeboje m.in. takich zespołów, jak Guns N’Roses, ONA., Maanam, Guano Apes.
Występ Kapeli Kunice będzie odskocznią od rockowych rytmów. Panie i panowie z zespołu pod opieką Pawła Lenara przygotowali dla uczestników koncert ludowych piosenek. I tu nie zabraknie kolorów naszego niematerialnego dziedzictwa – od strojów, głosów po repertuar.
Przed kunicką publicznością wystąpią także młodzi adepci sztuki. To uczestnicy warsztatów ze Studia piosenki działającego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach oraz dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Kunice. Młodzi pasjonaci zaprezentują swoje talenty przed szeroką publicznością. Dla jednych będzie to muzyczny debiut, inni potwierdzą swoje miejsce na scenie muzycznym talentem.
Wielka Kunicka Majówka łączy się wieloma atrakcjami przygotowanymi dla najmłodszych z Dniem Dziecka, dlatego każdy maluch może liczyć na zabawy na dmuchańcach, cukrową watę i popcorn w nieograniczonych ilościach. Dla dorosłych natomiast nie zabraknie smakołyków przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich, których mistrzostwo kulinarne zatacza kręgi znacznie poza obszarem gminy.
Kolorowa Wielka Kunicka Majówka czeka na swoich gości.

Dawid Stefanik

RYC.  GOKiS KUNICE

FOT. PIXABAY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 394 dni temu dnia 25/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 25, 2023 @ 9:54 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1718876011882

SDK Atrium zaprasza na piknik plastyczno-ekologiczny

Read More →