Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Wiosenny Festiwal Zespołów Kameralnych już w piątek!

Przez   /   25/05/2023  /   No Comments

Legnickie Centrum Kultury oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy serdecznie zapraszają na przegląd twórczości najmłodszych. W piątek, 26 maja, o godzinie 16:30 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od dziedzińca) odbędzie się Wiosenny Festiwal Zespołów Kameralnych. Wystąpią: Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, Miejskie Przedszkole Specjalne nr 6 dla Dzieci Słabowidzących, Miejskie Przedszkole nr 16, Miejskie Przedszkole nr 7, Żłobek i Przedszkole Domkowo Przestrzeń Dobrego Rozwoju. Darmowe wejściówki dostępne są w Galerii Satyrykon.

Wiosenny Festiwal Zespołów Kameralnych uczy i bawi od 2009 r. W maju każdego roku przedszkolaki z Legnicy i okolic zapraszane są do wspólnego muzykowania. Goście indywidualnie lub grupowo prezentują przygotowany program w formie piosenek lub tańców. Dzieci koncertują wraz z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Zespoły wykonują utwory znanych i lubianych kompozytorów, prezentowane są również atrakcyjne układy rytmiczne i choreograficzne. Przedszkolaki i ich rodzice podczas koncertów, które odbywają się w ciepłej i radosnej atmosferze, mają okazję poznać różne instrumenty muzyczne. Takie wspólne muzykowanie stwarza okazję do integracji środowisk przedszkolnych i szkolnych, a celem festiwalu jest również zainteresowanie zaproszonych gości ofertą edukacyjną szkoły.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1200X1200_KUPON

Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!

Read More →