dr oko new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wielbłądy w legnickim parku – już w tę niedzielę

Przez   /   19/07/2013  /   No Comments

Formacja Wielbłądy zagra dla legniczan w niedzielę. Inspiruje ich głównie afrykański blues, ale w ich muzyce – jak w kompozycjach Jacka Kleyffa i Orkiestry na Zdrowie – można odnaleźć także ślady fascynacji swojskim oberkiem. Brzmi intrygująco? No to warto skorzystać z zaproszenia Fundacji Naprawiacze Świata i w niedzielę o godz. 16 przyjść na kolejne “Spotkanie w Parku”. 
W muzyce zespołu pobrzmiewają wpływy południowo-saharyjskie, czyli muzyka Tuaregów i wyraźne inspiracje malijskim gitarzystą Ali Farka Toure. Całość przeplatają wpływy klasycznego bluesa, gatunku, który zrodził się w rejonie rzeki Missisipi, a zwłaszcza jego transowej odmiany, Missisipi Hill Country Blues. Jako że spotkanie tradycji jest nieodłącznym elementem twórczości tych muzyków, także i tutaj odnajdziemy rytmy i brzmienia muzyki arabskiej, perskiej, a nawet ormiańskiej. W utworach Wielbłądów znalazło się również miejsce na polski folklor, który w postaci tematów oberka przeplata się z subtelnymi, afrykańskimi melodiami.W treści piosenek Wielbłądów, życie człowieka pojmowane jest jako droga, na którą można spojrzeć z szerokiej perspektywy, wykraczając poza codzienną egzystencję. Teksty poszukują odpowiedzi na istotne pytania dotyczące sensu życia, czerpiąc często przemyślenia z filozofii buddyjskiej czy chrześcijańskiej ale bazując także na rzeczywistych doświadczeniach.

Wielbłądy grają muzykę liryczną, ale nie brakuje im dynamizmu i funkującego groove?u, a całość uzupełniają wyśmienite wokalizy Gwidona, śpiewane w wymyślonym przez niego samego języku.

Zespół wystąpi w składzie:
Gwidon Cybulski (śpiew, ngoni, gitara, harmonijka ustna),
Sebastian Wielądek (mandolina, duduk, ney),
Kuba Pogorzelski (gita, karignan, shekere, instrumenty perkusyjne)

Źródło: Fundacja Jacka Głomba Naprawiacze Świata/ opr. PEKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2331 dni temu dnia 19/07/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 19, 2013 @ 11:47 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2220_1575251716

Koncert Madrygału. Pamięci Henryka Karlińskiego

Read More →