AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wiedźmini w otwartych drzwiach Technikum Akademickiego

Przez   /   22/04/2024  /   No Comments

Akademickie Technikum w Legnicy zorganizowało dzień otwartych drzwi. Podczas wydarzenia można było zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, a także wziąć udział w zabawie osadzonej w świecie „Wiedźmina”.

 

W środę ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić i poznać ofertę edukacyjną Technikum Akademickiego w Legnicy. Uczestnicy wydarzenia wzięli także udział w fabularnej zabawie nawiązującej do serii książek i gier komputerowych o Wiedźminie. Aby przejść grę i ukończyć wiedźmińskie szkolenie było trzeba wykonać szereg zadań związanych m.in. z tworzeniem eliksirów, walką z potworami (przy użyci okularów VR), pracą w kuźni (pomieszczeniach z bazą dydaktyczną do przedmiotów zawodowych) czy rozwiązać zagadkę związaną z źródłami archeologicznymi. Odpocząć można było w karczmie, w której czekały wiedźmiskie gry i poczęstunek. Po ukończeniu przygody w akademii wiedźmińskiej każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę medalion wiedźmiński wydrukowany w technologii 3D przez uczniów TA. Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu Muzeum Miedzi, Teatru Modrzejewskiej oraz Fundacji Archeologicznej Archeo.
Technikum Akademickie to niepubliczna szkoła znajdująca się na terenie campusu Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy. Nauka w Technikum jest bezpłatna i trwa 5 lat. Podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Szkoła na rok 2024/2025 prowadzi rekrutacja w zawodach: technik informatyk oraz technik automatyk.
Zajęcia w TA odbywają się na terenie campusu Uczelni. Lekcje z przedmiotów zawodowych realizowane są w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach, oraz prowadzone są przez doświadczoną kadrę nauczycieli akademickich. Absolwenci TA po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki egzaminy państwowe, kończące się zdobyciem certyfikatów kwalifikacji zawodowych, umożliwią absolwentom TA uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Oferowane zawody mają obecnie największe perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe. Organem prowadzącym Technikum jest Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka”. Patronatem Technikum są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firmy Viessmann, Industrial Support, Gates VOSS oraz VOSS FL.

Dawid Stefanik/ TA

FOT. TA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC_9516

Pogotowie Teatralne od poskładania rozsypanego

Read More →