Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Wakacyjną Przygodę z Piłką czas zacząć

Przez   /   27/06/2013  /   No Comments

Już drugiego dnia lipca rusza piętnasta edycja Wakacyjnej Przygody z Piłką pod auspicjami Miedzi Legnica oraz legnickiego Urząd Miasta. Zanim jednak zabrzmi pierwszy sędziowski gwizdek w zmaganiach młodych adeptów futbolu, organizatorzy zwołali konferencję prasową dotyczącą tego cyklicznego sportowego wydarzenia.

Z dziennikarzami spotkali się Janusz Kudyba, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, Paweł Kościółek, kierownik ds. administracyjnych tej instytucji oraz Henryk Zdanowicz z ramienia legnickiego magistratu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że tegoroczna edycja Wakacyjnej Przygody z Piłką zaczyna być bardzo profesjonalnym przedsięwzięciem skierowanym do dzieci pozostających podczas ?letniej laby? w swoich miejscach zamieszkania.

? Dla piłkarskiej Akademii Miedzi Legnica to bardzo ważny projekt. Nie ma bowiem wątpliwości, że właśnie takie rozgrywki mogą wyselekcjonować młodych zawodników, którzy w przyszłości będą mieli szansę zasilić młodzieżowe zespoły Akademii ? argumentował Janusz Kudyba, który dodał, że na takim właśnie modelu od lat pracują tuzy światowego futbolu. Między innymi Bayern Monachium.

- Z Wakacyjną Przygodą z Piłką jestem związany od samego początku i widzę, że tegoroczna edycja będzie się różniła od poprzednich poziomem organizacyjnym. Wszyscy, którzy są zaangażowani w ten projekt, włożyli w swoje działania wiele wysiłku po to, by dzieci doskonale się bawiły ? wyjaśnił Zdanowicz.

Warto dodać, że organizatorom udało się pozyskać sponsorów, którzy ufundują uczestnikom Wakacyjnej Przygody z Piłką, nagrody.

? Wydaje się, że szczególnym wyróżnieniem dla zwycięzców będzie możliwość wyprowadzenia w ?Dziecięcej Eskorcie? piłkarzy Miedzi oraz ich rywali, podczas I ligowego meczu w przyszłym sezonie ? dodał na zakończenie spotkania z dziennikarzami Paweł Kościółek.

źródło: MKS Miedź Legnica/ MR

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2569 dni temu dnia 27/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 27, 2013 @ 10:50 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kostorz-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1593862203_2203

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:2. Jak mecz widzą trenerzy?

Read More →