AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  zagrodno daje się poznać  >  Current Article

W gminie jest coraz jaśniej. Tego nie da się nie zauważyć!

Przez   /   30/05/2023  /   No Comments

Tego nie da się nie zauważyć! Do końca roku przy gminnych drogach zapali się 300 nowych lamp, nowoczesnych i energooszczędnych. W pierwszej kolejności ekipy monterów pojawią się w Jadwisinie i Wojciechowie. Wójt Karolina Bardowska kończy realizację programu, na który pozyskała z rządowych środków 4,5 mln zł.

 

Łącznie z wkładem własnym inwestycja zamknie się w kwocie niespełna 5 mln zł. Diametralnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców i innych użytkowników dróg. Starczy powiedzieć, że kiedy Karolina Bardowska zaczynała kadencję, 11 miejscowości tworzących gminę Zagrodno oświetlało nieco ponad trzysta lamp. Po czterech latach ich liczba wzrosła o 100 procent. Już obecnie jest ich ponad sześćset, a pod koniec kadencji będzie tysiąc!

W tej liczbie są też lampy hybrydowe, doświetlające miejsca niebezpieczne. W ostatnim czasie stanęło ich siedem – trzy w Olszanicy i po jednej w Zagrodnie, Grodźcu, Modlikowicach i Brochocinie.

Nowe oświetlenie pojawia się przede wszystkim przy drogach gminnych. W przypadku dróg powiatowych czy wojewódzkich gmina planuje wymianę konwencjonalnych opraw na ledowe, by w perspektywie czasu generować oszczędności na rachunkach za energię elektryczna. Na ten cel przeznaczono 300 tys zł.

Piotr Kanikowski

FOT. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

449277154_8344272645585958_3237045859997290183_n

Zmiany w Zamku Grodziec: Garberę zastąpił Mosoń

Read More →