AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

TVP Kultura o Legnicy Cantat 50. i Katie Melua

Przez   /   05/08/2020  /   No Comments

Dziś (środa, 5 sierpnia) na portalu streamingowym TVP KULTURA 2 wyemitowany zostanie reportaż z 50. edycji festiwalu chóralnego Legnica Cantat, z fragmentami wywiadu z Katie Melua.Światowej sławy artystka była gościem Legnicy Cantat 50. Emisja reportażu o godz. 9.40 i 18.10. Obejrzyjcie koniecznie.

 

 

 

Legnica Cantat to jeden z najstarszych i najważniejszych w Polsce festiwali muzyki chóralnej. W ubiegłym roku świętowaliśmy półwiecze wydarzenia. Jednym z gości specjalnych Legnicy Cantat 50. była sama Katie Melua.
- Jestem w Legnicy po raz pierwszy. Spacerowałam po waszym mieście i bardzo mi się podobało! – mówiła Katie Melua podczas konferencji prasowej w Legnicy.
W czasie spaceru po Legnicy zrobiła sobie m.in. zdjęcia przed restauracją z gruzińskim jedzeniem. Bo właśnie w Gruzji Katie Melua się urodziła. Tam też spędziła pierwsze lata życia, niestety w biedzie i niedostatku, bo Gruzja była wtedy ogarnięta wojną domową. W rodzinnym domu małej Katie brakowało wody i prądu. To dlatego, jak wyznała podczas konferencji prasowej w Legnicy rok temu – jako dziecko chciała zostać politykiem, by walczyć o pokój na świecie.
Gdy miała 9 lat, wyjechała z rodzicami na zachód Europy i od wielu lat mieszka w Londynie. Tam mogła rozwinąć skrzydła. Dziś jej piosenki podbijają świat. Nawet królowa Elżbieta II zapraszała ją kilkakrotnie do Pałacu Buckingham na występy.

Podczas legnickiego briefingu Katie Melua przyznała, że muzka chóralna jest bardzo bliska jej sercu. Dlatego tak samo chętnie nagrała płytę z gruzińskim chórem Gori, jak i przyjęła zaproszenie na koncert “The Age of Sing” w ramach Legnicy Cantat 50., podczas którego zachwyciła publiczność.

Przeżyjmy te chwile raz jeszcze z TVP Kultura!

Zapraszamy!

EGO/ Legnickie Centrum Kultury
FOT. LCK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

(20) XXX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Zagrodno w dniu 24 listopada 2020 r. - YouTube – Opera 25.11.2020 153111

Czy mieszkańcy Zagrodna utoną w swoich śmieciach?

Read More →