PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

W starostwie już można płacić kartami płatniczymi

Przez   /   27/02/2015  /   No Comments

Od wczoraj (26 bm.) w Starostwie Powiatowym w Legnicy można płacić „plastikowymi pieniędzmi”. Owa techniczna nowinka na klientach urzędu robi wrażenie. Kiedy pierwsza osoba chciała skorzystać z tego udogodnienia, terminal bezdusznie wskazał na… brak środków. Wtedy zdeterminowany interesant pożyczył kartę od kolegi.

Nowe rozwiązanie w Wydziale Komunikacji i Dróg robi prawdziwą furorę. Już pierwszego dnia kartą zapłaciło ponad 20 osób. Co ciekawe, były to nie tylko osoby młode, ale i starsze. Wiele z nich o takiej możliwości słyszało już wcześniej, tym chętniej – jako pierwsi – korzystali z nowinki. Dwa złote, które doliczane są jako koszt usługi do każdej płatności, dla nikogo nie stanowiło bariery.
Wydział wyposażono w cztery terminale płatnicze. Dotychczas opłat można było dokonać w kasie lub przelewem. Płatność w kasie wiązała się jednak z koniecznością przemieszczenia się z pierwszego piętra, mieszczącego Wydział Komunikacji, na trzecie. Terminale, na czas ich użytkowania, bezpłatnie wypożyczyła Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Warto wspomnieć, że niebawem ruszą kolejne udogodnienia, w tym także elektroniczny system kolejkowy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC_2017

Dwieście osób na III Energy Industry Mixer w Legnicy

Read More →