schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prochowice będą mieć jedyny w kraju modułowy komisariat

Przez   /   23/09/2021  /   No Comments

W Prochowicach powstaje nowy komisariat policji. To pionierska na skalę Polski inwestycja w formie budownictwa modułowego 3D, która – jeśli się sprawdzi – będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów.

24 czerwca 2021 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste podpisanie umowy budowy nowego Posterunku Policji w Prochowicach. Dolnośląską Policję reprezentował mł. insp. Robert Frąckowiak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorujący pion logistyczny, a wykonawcę Pan Aleksander Panek – Prezes Zarządu firmy CLIMATIC Sp. z o.o. Sp. k.

Koncepcja inwestycji realizowana jest przez Wydział Inwestycji i Remontów KWP we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Koordynacji Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami z Biura Logistyki KGP w zakresie programu funkcjonalno-użytkowego tego obiektu. Zakłada ona budowę nowego posterunku, rozplanowanego według przepisów i wytycznych określonych w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”. W ramach realizacji pilotażowego projektu prowadzone były konsultacje z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w zakresie technologii modułowej.

Całe zamierzenie to technologia budownictwa modułowego 3D. To pionierska na skalę Polski inwestycja, która w przypadku sprawdzenia się, będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów. Aranżacja zabudowy umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla pojazdów służbowych i interesantów. Ważne, aby miejsce to było nowoczesne i spełniające wszelkie wymogi oraz oczekiwania stawiane przed obiektami Policji. Realizacja poza budynkiem administracyjnym obejmuje posadowienie budynku garażowo-magazynowego wykonanego również w technologii modułowej oraz zagospodarowanie terenu.

Kilka dni temu w Prochowicach na ulicy Kościuszki nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie go pod siedzibę Posterunku Policji w Prochowicach. W uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji w Legnicy, Starosta Legnicki, Wicestarosta Legnicki oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, samorządowcy, duchowieństwo, prezes Zarządu firmy CLIMATIC Sp. z o.o., projektanci i mieszkańcy Prochowic.

Budowa Jednostki Policji w nowoczesnej technologii rozpoczęła się w nocy z 20 na 21 września 2021r. Konstrukcja modułowa stanęła już na swoim miejscu. Pozostało jeszcze wykończenie wnętrza nowego Posterunku Policji w Prochowicach oraz zagospodarowanie terenu. Wartość całego przedsięwzięcia to kwota 3.470.029,40 zł, z czego blisko 500 tys. zł pochodzi z dofinansowania gminy Prochowice. Ta Jednostka przeznaczona jest dla 13 osób – policjantów i pracowników.

asp. szt. Monika Kaleta/ Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

FOt. POLICJA DOLNOŚLĄSKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 66 dni temu dnia 23/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 23, 2021 @ 10:34 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2021-11-26_113904

Jawor. 40-latek urządził w domu piekło swojej partnerce

Read More →