Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

W niedzielę zatańczysz na dożynkach w Olszanicy

Przez   /   16/09/2021  /   No Comments

Łobuzy i Magdalena Niewińska – gwiazdy disco polo – rozbłysną w Olszanicy w najbliższą niedzielę (19 września). Z okazji gminnego święta plonów będzie też można posłuchać koncertu przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu „polskiego Elvisa” – obdarzonego wyjątkowym głosem Mirosława Deredisa.

Żniwa były trudne, przerywane falami deszczu, choć obfite. Rolnikom, którzy stanowią liczną i ważną grupę mieszkańców gminy Zagrodno, należy się święto. Nie było go w tegorocznym kalendarzu gminnych imprez. Ale późniejsze, niż się spodziewano, nadejście czwartej fali koronawirusa umożliwia taką zabawę, dlatego w ekspresowym tempie wystarano się o artystów i resztę atrakcji. Wójt Zagrodna Karolina Bardowska zaprasza wszystkich mieszkańców już 19 września na stadion sportowy do Olszanicy.
Dożynki rozpoczną się o godz. 14 dziękczynną mszą świętą za plony. O godz. 15.15 nastąpi część oficjalna. Sołectwa przyjadą ze swoimi wieńcami dożynkowymi. Będą chwalić się też kulinarnymi talentami. Wójt rzuciła im wyzwanie, ogłaszając konkurs na najpyszniejszy gulasz. Do zgarnięcia są nagrody pieniężne (od 300 do 100 zł). Dwa lata temu w dożynkowym konkursie na najsmaczniejszą zupę zwyciężyły gospodynie z Olszanicy przed reprezentacjami Wojciechowa i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagrodnie. Czy znów zasłużą na podium?
Na oficjalnym facebookowym profilu Gmina Zagrodno – Europejska Zagroda trwa konkurs z na najbardziej pomysłową dekorację dożynkową przy posesji. Wystarczy sfotografować swe dzieło i wstawić zdjęcie w komentarz pod postem, by wziąć udział w rywalizacji o nagrodę wójta.
Od godziny 16 na scenie w Olszanicy prezentować się będą lokalne talenty. O godzinie 19 ustąpią miejsca gwiazdom dożynek. Pierwszą z nich będzie „Elvis z Nowego Miasta Lubawskiego” Mirosław Deredas, który wraz z dziesięcioosobowym zespołem zaprezentuje swój nowy program pt. „Piosenki Krzysztofa Krawczyka”. Powstawał jako muzyczny hołd dla artysty, który odszedł na początku kwietnia tego roku. W Olszanicy zabrzmią hity, które łączą pokolenia: „Byle było tak”, „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Parostatek”, „Za tobą pójdę jak na bal”, „To co dał nam świat”, „Mój przyjacielu”…
Potem ten sentymentalny klimat wyprą taneczne rytmy. Od godziny 20.30 dożynkową publiczność będzie zabawiać Magdalena Niewińska, którą niektórzy mogą pamiętać z udziału w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Za brawurowe wykonanie piosenki Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz światła” otrzymała wówczas pierwszą nagrodę. Popularność przyniósł jej jednak zupełnie inny repertuar. Teledyski do jej piosenek – „Dziękuje za Ciebie”, „Łączy nas noc”, „Milion białych róż”, „Suliko”, „Wiśniowy sad” – regularnie można zobaczyć w Polo TV. W internecie mają miliony wyświetleń.
Na zakończenie gminnego święta plonów w Olszanicy zagrają Łobuzy. To discopolowy zespół, którego wokalistą jest Bogumił Romanowski, znany pod pseudonimem Boogie lub Discomił – uczestnik dziesiątej edycji programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Od 2015 roku wylansowali m.in. single „Ona czuje we mnie piniądz” (diamentowa płyta), „Zbuntowany Anioł” (podwójna platyna), „Oczy jak pińć złoty”, „Dla ciebie kupię se spodnie”, „Łobuz kocha najbardziej” (złote płyty). Łobuzy mają na swoim koncie ponad tysiąc zagranych koncertów, ponad 260 mln odsłon piosenek w serwisie YouTube, jak również liczne nagrody czy wyróżnienia, m.in. za singiel pt. „Urok”, który zdobył nagrodę PL MVA jako „Najlepszy Teledysk Disco 2019 roku. Ich nowy utwór „Nie namawiaj mnie do złego” właśnie podbija dyskotekowe listy przebojów. W teledysku do tej piosenki wystąpił znakomity aktor Mirosław Zbrojewicz, grający ostatnio m.in. Króla Leara w koprodukcji Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zbrojewicz w Olszanicy się nie pojawi, ale autografy Boogiego i reszty zespołu będą na wyciągnięcie ręki. Gmina Zagrodno zaprasza, by dołączyć do zabawy.
Podczas dożynek gminnych w Olszanicy, 19 września w godz. 16-19 będzie można skorzystać ze stanowiska do samospisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z tej okazji, powinni przygotować informacje: numery PESEL wszystkich domowników, powierzchnię użytkową mieszkania w m2, nazwę wykonywanego zawodu i rodzaj działalności firmy, w której dana osoba pracuje.

Piotr Kanikowski

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

245890474_4974853965876810_8404006278962100553_n

Fontanny dadzą ostatni show i zapadną w zimowy sen

Read More →