Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W LPGK zima już się skończyła

Przez   /   28/02/2013  /   No Comments

Co prawda do zakończenia obecnej pory roku zostało jeszcze trzy tygodnie, ale Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej już podsumowało akcję “zima”.

Jak informuje LPGK, w lutym na utrzymanie dróg w mieście zużyto ponad 1600 ton soli i mieszanki. Kierowcy LPGK dbając o drogi przejechali też sporo kilometrów, bo aż  6857! Z kolei w pierwszym miesiącu tego roku samochody przejechały 10655 kilometrów. Zużyto ponad 2400 ton soli i mieszanki. Z kolei w grudniu minionego roku na walkę ze skutkami zimy zużyto 1600 ton soli i mieszanki. Piaskarki i pługi przejechały 7170 kilometrów.

Pod koniec miesiąca nastąpiła odwilż. LPGK jednak nie śpi. Nadal kierowcy samochodów przeznaczonych do zwalczania skutków zimy dyżurują.  Jak dodaje na swej stronie LPGK, temperatury są niskie i może dojść do oblodzenia dróg.

LPGK posiada 11 pługopiaskarek dodatkowo jeszcze pięć pługów, które mogą zostać zamontowane w samochodach oraz trzy ciągniki z pługiem i posypywarką do utrzymania chodników.

 

źródło i foto: lpgk.pl

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Samorządy razem

Zagłębie Miedziowe idzie blokiem po unijną kasę

Read More →