helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Legnicy złodzieje “pruli” auta skradzione z Niemiec

Przez   /   29/03/2019  /   No Comments

Na terenie prywatnej posesji w Legnicy policjanci odkryli tzw. “dziuplę” – miejsce, gdzie ukrywano i rozbierano na części skradzione samochody. W środku stało częściowo zdemontowane Audi A5 o wartości 220 tysięcy złotych. Policja informuje też o kilkudziesięciu elementach samochodowych, m.in. fragmentach karoserii luksusowych Porsche Panamera i Audi Q5. Wszystkie  zostały świeżo skradzione w Niemczech. 

Na trop “dziupli” trafili kilka dni temu funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Do pomocy przy sprawie włączyli się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz kryminalni z Wydziału Życia i Zdrowia legnickiej komendy. Wszystko po to, aby w jednym czasie „wejść” w kilka wytypowanych miejsc, nie płosząc przy tym bandytów.

Akcja się udała. Podczas przeszukania garaży na obrzeżach Legnicy funkcjonariusze zastali mężczyznę, który demontował roczne Audi A5 o wartości 220 tys. złotych. Obok leżało kilkadziesiąt części samochodowych z rozebranych wcześniej pojazdów.

Przestępcy tak wybrali miejsce na kradzione fanty by nie budziło podejrzeń ani zainteresowania sąsiadów. Wśród kilkudziesięciu zabezpieczonych przez policjantów części są karoserie pochodzące z pojazdów marki Audi Q5 rok produkcji 2008 i Porsche Panamera z 2014 roku. Jak ustalili już funkcjonariusze. część zabezpieczonych rzeczy należy do pojazdów, które zaledwie kilkanaście i kilka dni temu zostały skradzione na terenie Niemiec.

-  Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej Policji pracują nad tą sprawą. Zabezpieczone części od innych pojazdów przekazano do ekspertyzy mechanoskopii, gdzie ustalane będzie ich pochodzenie – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa KMP w Legnicy. – Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali dwóch legniczan w wieku 39 i 35 lat. Obojgu przedstawiono zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratura Prokuratury Rejonowej w Legnicy aresztował podejrzanych na okres 2 i 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 503 dni temu dnia 29/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 29, 2019 @ 10:34 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →