basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dzięki MON, Legnica buduje strzelnicę przy Rzeszotarskiej

Przez   /   29/03/2019  /   No Comments

Ministerstwo Obrony Narodowej przekaże władzom Legnicy pieniądze na budowę strzelnicy sportowej. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku na nieużytkach pomiędzy ul. Rzeszotarską a ul. Polkowicką.

Pieniądze pochodzą z prowadzonego przez MON konkursu “Strzelnica w powiecie”. Do jego drugiej edycji zgłosiło się 12 samorządów, ale tylko 5 przeszło przez sito selekcji. Wśród nich jest Legnica. Obiekt ma kosztować 1,2 mln zł, z czego 800 tys. zł to dotacja z ministerstwa. Z pięciu beneficjentów tej edycji konkursu Legnica otrzymała największe dofinansowanie.

Strzelnica sportowa w tzw “lasku” przy ul. Rzeszotarskiej zajmie powierzchnię ok. 1,6 ha.  Będzie składać się z 6 stanowisk strzelniczych i toru o długości 100 m.. Ma służyć członkom Ligi Obrony Kraju i tym podobnych stowarzyszeń, uczniom klas mundurowych. żołnierzom. Ale też pasjonatom strzelectwa z Legnicy i spoza Legnicy, którym będzie udostępniana na zasadach komercyjnych.

Budowa strzelnicy w tym miejscu była planowana od dawna. W roku 2017 władze miasta oddały działki pomiędzy ul. Rzeszotarską a Polkowicką legnickiemu oddziałowi Ligi Obrony Kraju, który deklarował przekształcenie ich w teren rekreacyjny: strzelnicę, grillowisko, tory do jazdy terenowej dla quadów i rowerów. W lutym na wniosek LOK-u zniesiono nawet ochronę przyrodniczą tego obszaru jako użytku ekologicznego, po stwierdzeniu, że przez sąsiedztwo wysypiska śmieci w Dobrzejowie “lasek” stracił szczególne walory środowiskowe. Gdy LOK zabrał się za prace gruntowe,  okoliczni mieszkańcy podnieśli protest, obawiając się nadmiernego hałasu. Zanim inwestycja rozkręciła się na dobre, MON ogłosił konkurs “Strzelnica w powiecie”, a ratusz postanowił skorzystać z szansy na dofinansowanie do budowy.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 238 dni temu dnia 29/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 29, 2019 @ 9:46 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →