W Legnicy o mistrzostwo Polski walczyło 120 łuczników

Przez   /   14/09/2020  /   No Comments

Legniczanin Jacek Proć zajął 9. miejsce indywidualnie podczas zakończonych w niedzielę (13 sierpnia) trzydniowych mistrzostw kraju seniorów w łucznictwie klasycznym. Turniej zorganizowany przez Ośrodek Sportów Łuczniczych Strzelec Legnica rozegrano na boiskach przy ul. Świerkowej.

Mistrzami kraju indywidualnie zostali Magdalena Śmiałkowska KS Społem Łódź i Sławomir Michalak Rokis Radzymin.

Medale wręczali prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Duszkiewiczem, życząc zwycięzcom kolejnych sukcesów.

W legnickim turnieju rywalizowało ponad 120 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wracający po ośmiu latach przerwy Jacek Proć był najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie. Oprócz 9. miejsca indywidualnie wraz Wojciechem Luberą i Michałem Gomoliszkiem wywalczył siódmą lokatę drużynowo. Wśród pań nasza reprezentantka Ida Sałek wywalczyła 33 miejsce.

Przypomnijmy, że przed tygodniem nasze miasto było także organizatorem mistrzostw Polski w łukach bloczkowych i barebow (łuki gołe). Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli łucznicy OSŁ Strzelec Legnica. Złoto w kategorii łuków bloczkowych wywalczyli – indywidualnie Krzysztof Gorczyca oraz drużyna pań w składzie: Monika Sosnowska, Katarzyna Szałańska, Magdalena Zakrawacz. Natomiast brąz w mikstach zdobyli Magdalena Zakrawacz i Krzysztof Gorczyca. Wówczas w turnieju rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Legnica była także organizatorem mistrzostw Polski w łukach bloczkowych i barebow (łuki gołe). Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli łucznicy OSŁ Strzelec Legnica. Złoto w kategorii łuków bloczkowych wywalczyli – indywidualnie Krzysztof Gorczyca oraz drużyna pań w składzie: Monika Sosnowska, Katarzyna Szałańska, Magdalena Zakrawacz. Natomiast brąz w mikstach zdobyli Magdalena Zakrawacz i Krzysztof Gorczyca. Wówczas w turnieju rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

• Publikowany: 1313 dni temu dnia 14/09/2020
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 14, 2020 @ 10:36 am