Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

W Kawiarence Obywatelskiej kobiety pomówią o kobietach

Przez   /   08/01/2020  /   No Comments

9 stycznia o godz. 18 teatralna Art Cafe Modjeska jak co miesiąc zamieni się w Kawiarenkę Obywatelską. W dyskusji o współczesnym feminizmie i miejscu kobiet w społeczeństwie wezmą udział liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, Katarzyna Lubiniecka-Różyło ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, psycholożka Aleksandra Lesiak i legnicka radna Aleksandra Krzeszewska. Bezpłatne wejściówki rozprowadza kasa Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. 

Organizatorzy spotkania stawiają pytanie o to, jak traktuje się kobiety w Polsce. Jak to możliwe, że pomimo oznak atencji (całowanie w rękę, przepuszczanie w drzwiach). tak często padają ofiarami przemocy a w pracy są wynagradzane gorzej niż mężczyźni. Jakie jest znaczenie i miejsce kobiet w XXI wieku, w stuleciu praw wyborczych? Czy większa obecność kobiet w polityce (dwie premierki) przyczynia się do poprawy losu kobiet? Jak to się ma do Czarnych Protestów i innych akcji feministycznych? Czym jest współczesny feminizm i czemu budzi tak skrajne emocje? Czy Matka Polka i Prezeska dużej firmy oraz Feministka mogą walczyć o to samo? Czy mogą też być jedną i tą samą osobą? Czy w XXI wieku w kościele katolickim kobieta odzyska swą podmiotowość czy pozostanie nadal ikoną niepokalanej Matki Boskiej lub męczennicy.

Na zdjęciu z Czarnego Protestu w Legnicy z 2016 roku Aleksandra Lesiak.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 209 dni temu dnia 08/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 8, 2020 @ 2:09 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Leniwe chwile wypoczynku

Legnica. Letnie leniuchowanie w parku to świetna zabawa

Read More →