Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

W grudniu zmiany w radzie nadzorczej KGHM

Przez   /   04/11/2019  /   No Comments

Na 19 grudnia zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KGHM. W porządku obrad jest m.in. podjęcie uchwał w sprawie zmiany statutu spółki oraz zmian w składzie rady nadzorczej.

Rada nadzorcza KGHM składa się z 10 osób (w tym 3 przedstawicieli załogi). Z dniem 11 listopada z zasiadania w jej składzie zrezygnował Janusz Kowalski, powołany na wniosek ministra energii w maju 2017 roku. Powstał wakat. Wydaje się jednak, że zmiany w radzie nadzorczej KGHM nie ograniczą się do jednej osoby. W związku z planowaną rekonstrukcją rządu oraz wskrzeszeniem Ministerstwa Skarbu Państwa można się spodziewać gruntownego przeglądu kadr.

Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki. To pakiekt, który do tej pory wystarczył, aby zdominować przebieg głosowań podczas walnych zgromadzeń akcjonariuszy.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rpt

W Legnicy debatowali Paweł Tanajno i Michał Huzarski

Read More →