Starostwo5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

W drogę z Mistrzem. KGHM szkoli kadrę z branżówek

Przez   /   22/04/2022  /   No Comments

Warsztaty, wykłady i ćwiczenia – KGHM zorganizował specjalne szkolenie „W drogę z Mistrzem” dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i przedstawicieli szkół branżowych z Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

KGHM od kilku lat realizuje program „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” i wspiera naukę w szkołach branżowych w regionie. Taką opieką objętych jest aż 9 placówek, w których uczniowie szkolą się w takich zawodach jak: elektromechanik, mechatronik, technik górnictwa podziemnego czy technik przemysłu metalurgicznego.

Miedziowa spółka oferuje uczniom m.in. praktyki zawodowe w swoich oddziałach.

- Elementem strategii KGHM jest elastyczność, dlatego wspólnie z gronem instruktorów i reprezentantów szkół patronackich, chcieliśmy skonfrontować teorię z praktyką i wypracować nowe standardy działania w zakresie praktyk uczniowskich. KGHM, to pokłady możliwości i my te możliwości chcemy naszym uczniom stwarzać, poprzez stworzenie im najlepszych warunków do rozwoju – mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny ds. pracowniczych w KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas warsztatów w Karpaczu uczestnicy pracowali nad kolejnymi działaniami w zakresie praktyk zawodowych. Dla instruktorów i nauczycieli przygotowana została specjalna gra terenowa. Swoimi doświadczeniami z przedstawicielami szkół patronackich podzielili się Wiceminister Marzena Machałek i wybitny sportowiec Karol Bielecki.

Na przestrzeni ostatnich lat, w oddziałach KGHM praktyki zawodowe odbyło setki młodych ludzi i duża część z nich została z nami. Założyliśmy sobie, że z roku na rok chcemy zwiększać efektywność tego programu – powiedziała Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu Efektywności Pracowników w KGHM Polska Miedź S.A.

Celem programu „Kompetentni w branży” jest ścisła współpraca na linii szkoła – KGHM, która umożliwia kształcenie młodych ludzi zgodnie z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Uczniowie, zdobywający wiedzę w klasach patronackich, mogą liczyć na merytoryczne wsparcie, dostęp do materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 27 dni temu dnia 22/04/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 22, 2022 @ 4:26 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

mistrzowie_z_kghm_w_szkolach_podstawowych_zaglebia_miedziowego

KGHM organizuje lekcje z Mistrzami dla ósmoklasistów

Read More →