DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Na razie w domach pomocy społecznej zostaje po staremu

Przez   /   30/09/2013  /   No Comments

Przedstawiony przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego projekt wydzielenia ze struktur MOPS obu legnickich domów pomocy społecznej i utworzenia z niej odrębnej jednostki nie zyskał akceptacji radnych. 9 było za zmianą, 10 przeciw, 4 wstrzymało się od głosu. Wszyscy czekają teraz, co zrobi wojewoda, bo to on naciskał na miasto, by dostosowało się do przepisów.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zgłosił na sesję projekt uchwały w sprawie DPS-ów, ale zrobił to niechętnie, pod przymusem, uważa bowiem, że obecne rozwiązanie jest dla gminy korzystniejsze, bo tańsze. Po wydzieleniu osobnej jednostki z MOPS-u trzeba by zatrudnić księgową, kadrową, wypłacić odprawy pracownikom, którzy woleliby odejść.

Do zmiany obliguje gminę zarządzenie pokontrolne wojewody dolnośląskiego. Legnica powinna ją przeprowadzić do końca września.

- Wolałem nie ryzykować, że wojewoda zamknie nam DPS-y – mówił przed sesją prezydent, uzasadniając złożenie w biurze rady projektu uchwały w sprawie wydzielenia DPS-ów i przekształcenia ich w odrębną jednostkę budżetową.

Co zrobi wojewoda? Według nieoficjalnych informacji ma trzy wyjścia. Może ponowić wezwanie do uregulowania sytuacji DPS-ów. Może wydać zarządzenie zastępcze, wyręczając radę miejską. I może w końcu nałożyć na gminę mandat za niewykonanie zalecenia pokontrolnego. Do sprawy powrócimy jutro.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2336 dni temu dnia 30/09/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 30, 2013 @ 3:27 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →