AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rada nie ulżyła legniczanom. Śmieci i bilety bez obniżek

Przez   /   30/09/2013  /   No Comments

Obóz prezydenta Tadeusza Krzakowskiego zablokował obniżkę cen śmieci z 13,70 i 17,80 zł  do odpowiednio 7 i 12 zł. Nie zgodził się też na korzystne dla pasażerów zmiany w cenach biletów miejskiej komunikacji. 

Oba projekty przepadły tym samym stosunkiem głosów: 12 do 12.

Sławomir Skowroński, który proponował zmiany w taryfie MPK, uważa, że obecna jest szczególnie krzywdząca dla dzieci 5- i 6-letnich, które za dojazdy do przedszkola płacą dziś więcej niż studenci. Radny chciał, by mogły korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. 

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, który był autorem wniosku o obniżkę cen śmieci, nie składa broni. Przewidując taki wynik głosowania, przed sesją złożył w biurze rady nowy projekt, który będzie głosowany prawdopodobnie na październikowej sesji. Ów nowy projekt zakłada kompromisowe rozwiązanie: śmieci posegregowane miałyby kosztować nie 13,70 zł  i nie 7 zł, ale 9 zł. Za śmieci zmieszane legniczanie mieliby płacić 0 2,80 zł mniej niż obecnie.

- Proponujemy, aby w przypadku, gdy gospodarstwo domowe składa się z więcej niż 4 osób, obowiązywały je stawki 7 i 12 zł – mówi Paweł Frost, przewodniczący klubu.

Prezydent Tadeusz Krzakowski sam również zapowiada obniżkę cen śmieci, ale jeszcze nie od stycznia. Chce w pierwszym kwartale 2014 roku, po przeanalizowaniu jak działa nowy system gospodarki śmieciowej, przedstawić projekt nowych stawek.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2336 dni temu dnia 30/09/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 30, 2013 @ 3:08 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →