PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

W sobotę w Złotoryi zebrano 11 litrów krwi

Przez   /   06/10/2019  /   No Comments

W sobotę 05 października 2019 r na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi kolejny raz w tym roku odbyła się akcja zbiórki krwi. Pomimo bardzo brzydkiej i deszczowej pogody złotoryjscy krwiodawcy dopisali. Tym razem zebrano ponad 11 litrów krwi od 25 krwiodawców. Cztery osoby z powodów zdrowotnych nie mogły oddać krwi.

Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Złotoryi organizując zbiórki na terenie naszego miasta usiłują dotrzeć do większego grona osób, które mogą oddawać krew. Informują, że bezcenny dar życia jakim jest krew powinno się dzielić z potrzebującymi, krwi nigdy nie jest za dużo zawsze jest potrzebna. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie oddawał krwi, a obawia się tego z jakiś przyczyn to powinien przyjść na kolejną akcję i porozmawiać z lekarzem, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie powinno być strachu przed oddaniem krwi, jest to bezpieczne i nie ma żadnej możliwości zakażenia, czy zarażenia ponieważ zawsze są używane narzędzia sterylne jednorazowego użytku. Oddawanie krwi nie boli i sprawia ogromną satysfakcję bo nasza krew zostanie przeznaczona do ratowania życia i zdrowia nie ważne kogo po prostu człowieka.
Szczególne podziękowania należą się Kołu Gospodyń Miejskich ze Złotoryi. Panie w piątek piekły ciasta, którymi częstowały podczas akcji. Dzięki temu atmosfera stała się dużo bardziej przyjazna, ciepła bo swoją obecnością i pysznymi wypiekami sprawiły, że pojawiał się uśmiech na twarzach wszystkich, którzy mieli okazję spróbować ciast i porozmawiać z nimi.
Klub Honorowych Dawców Krwi w Złotoryi składa serdeczne podziękowania wszystkim osobą, które przyszły na akcję. Jesteśmy dumni z tych, którzy oddali krew po raz pierwszy, z przyjemnością patrzyliśmy na rodziny honorowych dawców krwi, którzy przychodzili na akcję z dziećmi dając im wzorce do naśladowania.
Zachęcamy do wzięcia udziału w następnej akcji, która odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi w dniu 12 grudnia 2019.

Źródło: Kub Honorowych Dawców Krwi PCK w Złotoryi

FOT.  KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 243 dni temu dnia 06/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 6, 2019 @ 3:05 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Klip seniorzy3

Wirus świrus. Legniccy seniorzy nakręcili teledysk

Read More →