AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

W 40-stopniowym upale biegali między wiatrakami

Przez   /   19/06/2021  /   No Comments

W palącym słońcu odbył się V Gminny Charytatywny Bieg Między Wiatrakami w Łukaszowie (19 czerwca). Biegacze ścigali się na dystansach 5 oraz 12,5 km przez malownicze łąki porastające dawne poradzieckie lotnisko.

Start dorosłych poprzedził bieg dla dzieci na niewielkim, dostosowanym do ich możliwości dystansie (500 m). Na mecie czekały na nie medale, dyplomy, wata cukrowa, dmuchana zjeżdżalnia i dumni rodzice.

W biegach na 5 oraz 12,5 km wystartowało łącznie 53 zawodników. Nad ich bezpieczeństwem czuwali strażacy z gminnych jednostek OSP oraz ratownicy medyczni. Odrobinę ochłody przed lejącym się z nieba żarem zapewniały zainstalowanie na trasie kurtyny wodne. W połowie dystansu można bylo skorzystać z przygotowanej dla biegaczy wody mineralnej.  Mimo ekstremalnych warunków pogodowych, wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety.

W biegu głównym (na 12,5 km) rywalizowało 7 kobiet i 23 mężczyzn. Najszybszy był Marcin Rabenda, który po 47 minutach i 39 sekundach od startu zameldował się na mecie. Niespełna minutę później przybiegł Jacek Synowiec z Legnicy. Trzecie miejsce zajął lubinianin Stanisław Dobryniewski. W klasyfikacji pań wygrała Anna Ficner ze Złotoryi (czas: 0:54:29.9) przed inną złotoryjanką, Ewą Łukasiewicz, i Dominiką Nawieśniak z Zagrodna.

Spośród mężczyzn w biegu na 5 kilometrów niepokonany okazał się Lucjan Rec z Łęk Strzyżowskich (czas: 0:20;55.4). Po nim na metę dobiegli Szymon Kuca ze Złotoryi i Krzysztof Kurek z Miłkowic. Trójka najszybszych kobiet na tym samym dystansie to Hanna Rabiej-Olszewska z Chojnowa (czas: 0:30:06.2), Patrycja Hołownia z Czapli oraz Anita Laskowska z Bolesławca.

Zwycięzców nagrodzono pucharami.

V Gminny Charytatywny Bieg Między Wiatrakami zorganizowali sołtys Łukaszowa Piotr Siwak, rada sołecka w Łukaszowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zagrodnie. Pomocy finansowej i organizacyjnej w przygotowaniu imprezy udzieliła wójt Karolina Bardowska, która objęła bieg swoim patronatem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

run-1290022_960_720

Legnickie Święto Biegowe już w weekend

Read More →