AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Uwolnjcie swoje książki! Jutro święto bookcrossingu

Przez   /   14/06/2021  /   No Comments

Legnicka Biblioteka Publiczna przyłącza się do Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które przypada we wtorek 15 czerwca. Już od wtorku w pięciu miejscach będzie można zarówno wziąć, jak i zostawić książki dla innych na brockrosinngowych półkach. Tak, aby każdy mógł z nich skorzystać.

Półki na wolne książki będą dostępne w następujących punktach:

  • Filia nr 1 – ul. Gojawiczyńskiej 4
  • Filia nr 2 – ul. Złotoryjska 100
  • Filia nr 4 – ul. Heweliusza 7
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych – Rynek 15
  • Czytelnia Naukowa – ul. Piastowska 22

Uwolnijcie swoje książki!

Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.
Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży). W marcu 2001 r. założył stronę internetową. Cztery tygodnie później ogłosił, że zamierza rozszerzyć swój projekt na cały świat. W 2004 r. wyrażenie „bookcrossing” trafiło do słownika Oxfordu. (Źródło Wikipedia)

FOT. PIXABAY. COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 468 dni temu dnia 14/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 14, 2021 @ 2:26 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

banner_dni_seniora_22,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Oto program Legnickich Dni Seniora! Polecamy!

Read More →