UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uwaga, legniczanie! Oszuści podszywają się za strażników

Przez   /   27/10/2017  /   No Comments

Na jednej z legnickich posesji pojawili się panowie ubrani podobnie do strażników miejskich. Właścicielka wpuściła ich, bo chcieli skontrolować, czy w piecu nie spala się odpadów. Gdy dzwoniła do Straży Miejskiej, by ich sprawdzić, przebierańcy uciekli.

Legniccy strażnicy uważają, że mamy do czynienia z nową formą oszustwa. – Po metodzie „na wnuczka”, „na policjanta”, na pracownika socjalnego albo zusowskiego, przyszła kolej na nas – mówi Jacek Śmigielski, rzecznik SM. – Dlatego przestrzegamy przed oszustami, stawiając za wzór zachowanie wspomnianej już legniczanki.
Kontrolą materiałów, jakimi ogrzewane są piece w Legnicy, zajmują się ekopatrol i patrol interwencyjny, a pracujący w nich strażnicy miejscy posiadają przy sobie imienne upoważnienie Prezydenta Miasta do przeprowadzenia takich kontroli.
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń można przed wpuszczeniem funkcjonariuszy zadzwonić na nr 986 (dyżurny operacyjny Straży Miejskiej), by uzyskać potwierdzenie, czy działania takie prowadzone są w konkretnym rejonie.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 885 dni temu dnia 27/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 27, 2017 @ 4:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

91146476_3062849087099527_9176549291236261888_n

Prezydent Legnicy chce odroczenia terminu wyborów

Read More →