UM kobiety
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Ulicami Legnicy przejdzie Orszak Trzech Króli

Przez   /   04/01/2020  /   No Comments

Orszak Trzech Króli rozpocznie się w katedrze legnickiej. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczyć Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Ok. godz. 14.00 Orszak wyruszy spod katedry.

Uczestnicy przejdą z placu Katedralnego ulicami: Najświętszej Marii Panny, Zamkową, Nową, Partyzantów, Rycerską, Rynkiem, św. Jana, a jego zakończenie nastąpi w kościele św. Jana Chrzciciela przy ul. Ojców Zbigniewa i Michała.

W tym roku Orszak uświetni Orkiestra Górnicza ze Złotoryi oraz zespoły folklorystyczne, mi.in. Fudżijamki z Proboszczowa i Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego. Poszczególne scenki podczas Orszaku przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego nr 7 oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystość zakończy się wspólnym kolędowaniem w kościele ojców Franciszkanów.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełkowe z życia świętej rodziny, organizowane w przestrzeni publicznej z udziałem mieszkańców na ulicach wiosek i miast w Polsce i za granicą. Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo „napisany” już dwa tysiące lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje mu lokalnego kolorytu, odnoszącego się do polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz prezydent Tadeusz Krzakowski.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PAWEŁ KULA/ OTK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 326 dni temu dnia 04/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 4, 2020 @ 2:56 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

minka nails 2

Profesjonalna stylizacja paznokci, którą wykonasz sama w domu

Read More →