Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ujęto wspólnika złodzieja, który skradł Rokossowskiego

Przez   /   14/08/2020  /   8 Comments

Wczoraj policjanci zatrzymali drugiego sprawcę kradzieży, do której doszło na terenie lapidarium Cmentarza Komunalnego w Legnicy. Sprawy dokonali kradzieży pomnika Marszałka Konstantego Rokossowskiego. Jeden z mężczyzn kilka dni temu został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące. Dziś 32-latek usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Kilkanaście dni temu sprawcy po uprzednim uszkodzeniu bramy wjazdowej na Cmentarz Komunalny w Legnicy, dostali się na jego teren, skąd z części lapidarium ukradli wykonany z mosiądzu pomnik Marszałka Konstantego Rokossowskiego. Starty jakie spowodowali oszacowano na kwotę blisko 10 tys. złotych. Po kilku godzinach na jednym z pól ujawniono uszkodzone popiersie.

Jednego z przestępców zatrzymano kilka dni temu. Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Zatrzymanie drugiego z nich było tylko kwestią czasu. Wczoraj na terenie dolnośląska funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dokonali zatrzymania 32-latka. Mężczyzna zarówno jako jego aresztowany kompan, był już wcześniej karany za przestępstwa kradzieży. Dlatego śledczy przedstawili mu zarzut w warunkach recydywy, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za kradzież w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku więzienia.

Źródło: Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 39 dni temu dnia 14/08/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 14, 2020 @ 12:44 pm
 • W dziale: wiadomości

8 komentarze

 1. lustrator pisze:

  rosumiem nieszczesniku ze ty wybierasz…watykan.Nooo zostaja jeszcze faszysci.

 2. lustrator pisze:

  no patrz pan panie ksiondz a pan myslales ze one to co…. ksiendze?I co do tego ma Kanikowski bidulo.

 3. Ksiądz Busoni pisze:

  W sumie jestem nieco złośliwy. Redaktorek będzie musiał bowiem zmierzyć się z jeszcze większym problemem. Otóż wychwalani przez niego pod niebiosa kodomici razem z pisowcami jednomyślnie zwiększyli swoje zarobki. A mieli być rzekomo bohaterską opozycją, prawie ostatnią w Polsce ostoją praw i godności człowieka. I co teraz począć? Spadły maski i z pisowców i z kodomitów. Czy redaktorek przejrzy dzięki temu choć trochę na oczy? Wątpię, ale będę kibicował.

 4. lustrator pisze:

  I tak oto Kanikowski ( i jemu podobni) stracił niepowtarzalną okazję by zadać kolejny cios piórem swoim znienawidzonym wrogom>>>alez nie ma potrzeby dziadunio one robia to same..Cały czas to po co im dokladac. Tyle ze ty biedaku na razie o tym nie wiesz.

 5. lustrator pisze:

  onalistyczna/klerykalna/kibolska/prawicowa. A>>>jak wiesc niesie nie byli to tez arabowie a zlapani w panice modlili sie na komisariacie po zydowsku.

 6. lustrator pisze:

  Pozazdrościć wykształcenia. Na pewno skradł Rokossowskiego? A nie przypadkiem jego pomnik? >>>tu sie jednak zgadzam.Pewni idioci byli pewni ze to jednak rokosowski wiecznie zywy i nawet pojechali z herbata jakby sie odnalazł.

 7. lustrator pisze:

  ksiezulo nie pominie zadnej okazji zeby zrobic z siebie idiote. Jest jednak domniemanie ze nawet o tym nie wie.

 8. Ksiądz Busoni pisze:

  Niejedna łezka spłynęła chyba po twarzy redaktorka po tym artykule. Prysnęła bowiem ostatnia nadzieja redaktorka i podobnych jemu ogłupiałych fanatyków, że kradzieży dokonała grupa faszystowska/hitlerowska/nacjonalistyczna/klerykalna/kibolska/prawicowa. A tu nic! Zwykli złodzieje. Nie można sprawy nadać wymiaru politycznego jak to w 95% przypadków czyni Kanikowski- jakaż szkoda! ,, Ujęto wspólnika złodzieja, który skradł Rokossowskiego’’ !!! Pozazdrościć wykształcenia. Na pewno skradł Rokossowskiego? A nie przypadkiem jego pomnik? A może skradł mu serce? Włosy wypadają od tego co zgraja pismaków robi z językiem polskim. I tak oto Kanikowski ( i jemu podobni) stracił niepowtarzalną okazję by zadać kolejny cios piórem swoim znienawidzonym wrogom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obrady_kapituly_konkursu_ambasador_polski_4_

Kogo nominowano na Ambasadorów Polski 2020?

Read More →