Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uczcijmy pamięć Powstania Warszawskiego. O godz.17.00 zawyją syreny

Przez   /   01/08/2022  /   5 Comments

W poniedziałek 1 sierpnia odbędą się uroczystości upamiętniające 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 pod tablicą Szarych Szeregów przy ul. Okrzei 9, zgodnie z wieloletnią tradycją, złożone zostaną kwiaty w hołdzie bohaterskim powstańcom i tysiącom cywilnych ofiar tego zbrojnego zrywu Polaków.

Tablica poświęcona Szarym Szeregom została skradziona kilka miesięcy temu. Jej kopia ufundowana przez darczyńców powróciła na swoje historyczne miejscu i tutaj ponownie odbędą się uroczystości rocznicowe.

Dla uczczenia pamięci bohaterskich powstańców i tysięcy ofiar cywilnych 1 sierpnia o godzinie 17.00 włączone zostaną w Legnicy, tak jak w całej Polsce, syreny alarmowe. Będzie to jednocześnie próba działania systemów ostrzegawczych. Syreny będą wyły modulowanym dźwiękiem przez minutę.

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 417 dni temu dnia 01/08/2022
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 1, 2022 @ 2:04 pm
 • W dziale: wiadomości

5 komentarze

 1. lustrator pisze:

  jesli polaczyc dwa obrazki, ukradziona tablice i tych mlodych ludzi uzbrojonych jak na wesele to plakac sie chce.

 2. Adam Nowak pisze:

  Mogę być gnidą.Ale uczciwą.I prawą

 3. Adam Nowak pisze:

  Nie będe się bał prawdy.Poruszę niebo i ziemie o które tak walczy pan Ziobro.Pan sprawiedliwośći i uczciwośći.Prokurator i minister sprawiedliwośći.

 4. Adam Nowak pisze:

  To jest ten radny który wyzywa od gnid polskich.

 5. Adam Nowak pisze:

  Panie Piotrze powinien pan do tego tekstu puśćic piosenkę Sabaton-Uprising.Ku pamieci bochaterów.Dla radnych powiatu Złotoryjskiego.Szczególnie dla pewnego radnego Olszanickiego.I dla pana Bąkiewicza.I dla pana Ziobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_20230525_175707,klOWfqWibGpC785HlXs

Jutro dzień bez samochodu – MPK wozi kierowców gratis

Read More →