schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Turcy, Włosi i Polacy tańczyli poloneza na Rynku

Przez   /   26/08/2014  /   No Comments

Młodzi ludzie z Polski, Turcji i Włoch, których zetknęło ze sobą legnickie stowarzyszenie Fabryka Twórczości, zatańczyli w centrum miasta. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej od 18 sierpnia przebywają ze sobą w Karpaczu, ucząc się wzajemnie różnych rodzajów tańca i… tolerancji.

Flash mob na legnickim Rynku skłonił przechodniów do zatrzymania się na chwilę i włączenia się do zabawy lub przynajmniej poobserwowania egzotycznych przybyszy tańczących poloneza. Włosi i Turcy nauczyli się go w Polsce. Podczas warsztatów w Karpaczu Polacy wzięli od Turków lekcje ich ludowych tańców. Jedni od drugich uczyli się też tańców klasycznych i współczesnych. Jednak zdaniem Joanny Rostkowskiej, szefowej Fabryki Twórczości, nie o pląsanie w tym wszystkim chodzi, ale o tolerancję. Ucząc się, bawiąc, rozmawiając w międzynarodowym gronie można pozbyć się uprzedzeń i obalić narodowe stereotypy.

- Dla części uczestników naszych warsztatów to pierwsze spotkanie z inną kulturą – mówi Joanna Rostkowska.

Pomysł na międzynarodowe warsztaty taneczne dla młodzieży powstał podczas podobnego spotkania, w którym uczestniczyli dorośli. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach unijnego programu Erasmus+.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2524 dni temu dnia 26/08/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 26, 2014 @ 5:35 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

b

Legnicka Akademia Filmowa – uczta dla miłośników filmu

Read More →