UM_Park
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Trzej Królowie przejdą przez Legnicę i Lubin

Przez   /   01/01/2017  /   No Comments

6 stycznia przez Legnicę i Lubin przejdą Orszaki Trzech Króli.  Legnicki wyruszy po mszy św. w Katedrze o godz. 13.00. W Lubinie po mszy o godz. 11.30 zbierze się pod kościołem św. Jana Bosko skąd wyruszy w stronę Wzgórza Zamkowego.

Jak informuje legnicka kuria, orszaki koordynuje powołana do życia w 2010 Fundacja, która za cel stawia sobie reaktywację dawnych obyczajów świątecznych z różnych terenów Polski, przypominając o ich bogactwie, różnorodności, niezwykłej urodzie i głębokim, symbolicznym znaczeniu. Przywracając je, zwraca uwagę na to, że ich przeżywanie miało od zawsze aspekt nie tylko religijny, ale również „więziotwórczy” – prorodzinny, wspólnotowy, integrujący, pomagający budować autentyczne, głębokie relacje, łączący ludzi i całe pokolenia. Fundacja pokazuje jak cennym, aktywnie i twórczo spędzonym czasem może być okres Świąt Bożego Narodzenia – w wymiarze tak rodzinnym, jak i społecznym. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie prawdziwego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która stała się atrybutem święta.

FOT. DIECEZJA LEGNICKA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

NDS_4

Aktywność fizyczna Polaków. Czy jest z nami aż tak źle?

Read More →