AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Troje do teatralnej Nagrody Ludwika 2015

Przez   /   29/10/2015  /   No Comments

Katarzyna Kaźmierczak, Krzysztof Piotrowski i Dariusz Łach to tegoroczni kandydaci nominowani do Ludwika. Podczas uroczystości, która odbędzie się w legnickim teatrze w piątek 6 listopada na scenie noszącej imię patrona nagrody Ludwika Gadzickiego dowiemy się, która z tych osób otrzyma 5 tysięcy złotych i teatralną statuetkę.

Kapituła Nagrody, w której w tym roku zasiadają: Kazimiera Więcław – Pierzyńska (siostra Ludwika Gadzickiego), Przemysław Bluszcz (aktor teatralny i filmowy), Joanna Brylowska (laureatka drugiej edycji Nagrody Ludwika), Jacek Głomb (reżyser i dyrektor Teatru Modrzejewskiej, przewodniczący kapituły) oraz Krzysztof Mroziewicz (publicysta i dyplomata) spośród zgłoszonych osób nominowała do Nagrody troje kandydatów. Są to:

Katarzyna Kaźmierczak jest aktorką i psychoterapeutką, autorką wielu programów terapii poprzez teatr. Prowadzi grupy wsparcia dla osób chorych psychicznie w Legnicy i w Polkowicach, grupę teatralną domu pomocy społecznej w Legnickim Polu. Jej kandydatura została poparta przez członków kapituły 5 głosami.

Krzysztof Piotrowski jest liderem kibiców Miedzi Legnica, od lat prowadzi działalność społeczną i charytatywną na rzecz społeczności lokalnej, w tym dzieci, zaprzeczając tym samym negatywnemu stereotypowi polskiego kibica piłki nożnej. Członkowie Kapituły wsparli jego kandydaturę 4 głosami.

Dariusz Łach to wokalista i muzyk bluesowy, kreator wielu imprez muzycznych, festiwali i koncertów, w tym ścinawskiego Bluesa nad Odrą. Poprzez walką z własną niepełnosprawnością burzy bariery mentalne udowadniając, że osoby niepełnosprawne współtworzą nasz świat. Kandydat był już nominowany do Nagrody Ludwika w jej pierwszej edycji. Od Kapituły dostał 3 głosy.

Nagroda Ludwika jest przyznawana przez Teatr Modrzejewskiej w Legnicy od 2013 roku nieszablonowym osobowościom Zagłębia Miedziowego, które dzięki swojej pasji i zaangażowaniu działają na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnienie zostało ustanowione, aby upamiętnić Ludwika Gadzickiego, lubińskiego polonistę, poetę, miłośnika teatru, a zarazem jednego z najwierniejszych widzów legnickiej sceny.

Wręczenie nagrody odbędzie się w piątek 6 listopada o godz. 18.00 podczas gali na Scenie Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy w rocznicę śmierci patrona Nagrody.

Uroczystość poprzedzi otwarte czytanie jednoaktówki „Łaknąć” Sarah Kane w reżyserii Konrada Dworakowskiego w wykonaniu legnickich aktorów: Magdy Drab, Magdy Skiby, Joanny Gonschorek, Bartosza Bulandy, Bogdana Grzeszczaka i Alberta Pyśka. Czytanie odbędzie się w ramach dolnośląskiej akcji artystyczno-społecznej „Czytajmy dramaty!”

Grzegorz Żurawiński, @kt Gazeta Teatralna

FOT. PIOTR KANIKOWSKI, FACEBOOK DARIUSZA ŁACHA

Na Uroczystość wręczenia Nagrody Ludwika można odbierać bezpłatne wejściówki od 2 XI (poniedziałek) w kasie teatru

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2524 dni temu dnia 29/10/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 29, 2015 @ 4:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →