Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Tournee szajki z Górnego Śląska przerwano w Legnicy

Przez   /   08/03/2016  /   No Comments

Policjanci z Legnicy zatrzymali czterech mieszkańców Górnego Ślaska, którzy wyspecjalizowali się we włamaniach do pokoi hotelowych. Jeździli po całej Polsce, okradając gości z wszystkiego, co można było sprzedać: laptopów, aparatów fotograficznych, biżuterii, pieniędzy.

- Legniccy funkcjonariusze prowadząc czynności udowodnili zatrzymanym 24 włamania na szkodę gości hotelowych, głównie obcokrajowców – informuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej Policji. – Straty oszacowano na prawie 70 tys. zł. Włamywacze działali na terenie całego kraju. Policjanci udowodnili im włamania dokonane między innymi w Legnicy, Łańcucie, Bielsku-Białej, Szczyrku i Kołobrzegu. Trwają czynności zmierzające do udowodnienia zatrzymanym kolejnych włamań. Funkcjonariusze nie wykluczają, że przestępcy działali także na terenie Niemiec i Czech.

Zatrzymania zostały dokonane na terenie Katowic i Nowej Soli. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 19 do 51 lat. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Wobec jednego z nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

 FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3053 dni temu dnia 08/03/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 8, 2016 @ 10:36 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z metą, dzieckiem i kradzionymi tablicami

Read More →