Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Tour de Konstytucja powoli zmierza w stronę Legnicy

Przez   /   07/06/2021  /   No Comments

26 czerwca do Legnicy i Złotoryi a 27 czerwca do Chocianowa zawita Tour de Konstytucja PL. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można porozmawiać o Polsce, Konstytucji i prawach obywateli, wysłuchać Preambuły Konstytucji czytanej przez Jerzego Radziwiłowicza, zaopatrzyć się w gadżety (znaczki, długopisy, flagi) i materiały informacyjne na temat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 3 maja pod hasłem Tour de Konstytucja PL podróżuje po Polsce kapsuła z egzemplarzem Konstytucji i ludzie, którzy – jak piszą autorzy projektu – “demokrację mają w sercu”. Zaplanowano, że bus zawita do 90 miejscowości – w tym do 3 miast w regionie legnickim: do Legnicy (26 czerwca, godz. 11, Rynek), Złotoryi (26 czerwca, godz. 16, Rynek) oraz Chocianowa (27 czerwca, godz. 16, Rynek).  Wydarzenie będzie polegało na połączeniu prezentacji zapisów Konstytucji RP ze spotkaniem rodzin na świeżym powietrzu. Akcję koordynuje Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, a honorowy patronat nad nią objął Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zwój Konstytucji RP, specjalnie przygotowany na tę okazję, jest podpisywany przez mieszkańców uczestniczących w spotkaniach. Dzięki temu stanie się dokumentem potwierdzającym wagę praw obywatelskich i oddanie walce o prawa zapisane w Konstytucji.

“Podczas wydarzeń lokalnych będą działać „niezależne stoliki obywatelskie”, przy których będzie można porozmawiać  z prawnikami. W mobilnym punkcie pocztowym „Tour – Poczta” będzie można napisać i symbolicznie wysłać „List do Polski” i „List do Europy” – dzięki temu zbierzemy opinie, uwagi, propozycje złożone przez obywatelki i obywateli.” – zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na STRONIE ORGANIZATORÓW.

FOT. FACEBOOK.PL/ TOUR DE KONSTYTUCJA PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →