BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

To były twórcze wakacje. Otwarta Pracownia Sztuki

Przez   /   22/09/2020  /   No Comments

Wraz z końcem wakacji zakończył się cykl Wakacyjnych Twórczych Spotkań w legnickiej Galerii Sztuki. Bezpłatne spotkania dla dzieci odbywały się w Otwartej Pracowni Sztuki przez cały sierpień, w środy oraz niedziele.

Każde spotkanie było prowadzone przez innego artystę, specjalizującego się w różnych dziedzinach sztuki.  -Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przeprowadziliśmy 16 spotkań, w których wzięło udział ponad 90 dzieci. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił między innymi w trawieniu szkła, kolażu, biżuterii czy grafice warsztatowej. Po każdym spotkaniu dzieci mogły zabrać swoje prace do domu – mówi Marta Grzesik-Studzińska, kierująca Otwartą Pracownią Sztuki.


Pod okiem Agnieszki i Grzegorza Matwiejszynów dzieci tworzyły kubki z kolorowymi nadrukami – tworząc kolorowe kompozycje, korzystając z kalkomanii. Gotowe wzory wypalano na miejscu, więc efekty były widoczne już na koniec zajęć.

Z Renatą Michajłow młodzi artyści układali bukiety skrętoległe z kwiatów polnych i ciętych. Oryginalne kompozycje powstały zgodnie z zasadami sztuki florystycznej, którą – obok rysunku, malarstwa i paru innych dziedzin – trudni się artystka.

Jelena Połujanowa, zajmująca się malarstwem sztalugowym i grafiką, przygotowywała z dziećmi ekologiczne torby, ozdabiane owocowymi motywami. Dzieci mogły korzystać z gotowych szablonów lub sięgnąć po pędzel i wykonać własny projekt, kierując się wyłącznie wyobraźnią.

Z kolei specjalizująca się w ceramice Katarzyna Sieradzka pokazała warsztatowiczom, jak stworzyć figurki dzikich zwierząt, które po zajęciach wypaliła i wyszkliwiła. Kolorowe dzieła, przedstawiające m.in. lisy, sowy czy jeże trafiły z powrotem do rąk dzieci.

- Galeria Sztuki dba o rozwój artystyczny dzieci i młodzieży nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale i w czasie wakacji, dlatego cyklicznie, od 2016 roku, organizujemy projekt pod tytułem Wakacyjne Twórcze Spotkania. Ponieważ na warsztaty zgłosiło się bardzo dużo chętnych, planujemy kolejne cykle zajęć plastycznych w przyszłości, do których prowadzenia zaprosimy różnych artystów – dodaje Marta Grzesik-Studzińska.

Żródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 71 dni temu dnia 22/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 22, 2020 @ 9:50 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Łukasz Matuszyk fot. prywatne

Koncertowa promocja nowej płyty Łukasza Matuszyka

Read More →