Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Termomodernizacja szkoły w Zagrodnie, część lekcji online

Przez   /   30/08/2022  /   2 Comments

W związku z trwającą termomodernizacją budynku po gimnazjum, w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego dla części ucznów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zagrodnie wprowadzone zostanie zdalne nauczanie.  – Naciskamy na wykonawcę, aby jak najszybciej zakończył prace wewnątrz obiektu, by można było z lekcjami wrócić do sal – mówi wójt Karolina Bardowska. 

Ze zdalnego nauczania będą zmuszone korzystać we wrześniu klasy ósme, bo w głównym budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na osiedlu w Zagrodnie zabrakło dla nich sal. Pozostali uczniowie będą uczyć się stacjonarnie.

Gmina rozważała wariant z dowożeniem części uczniów do szkoły filialnej w Brochocinie. Ostatecznie nie zdecydowała się jednak na to rozwiązanie.

Kompleksowa termomodernizacja budynku starej szkoły (dawnego gimnazjum) w Zagrodnie ruszyła z początkiem wakacji. Gmina Zagrodno pozyskała na nią 2,2 mln zł z Funduszy Norweskich (przy całkowitym koszcie zadania prawie 3,3 mln zł). Projekt przewiduje wykonanie ocieplenia i izolacji ścian oraz stropodachów, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, położenie tynków i okładzin zewnętrznych, zrobienie obróbek blacharskich. Mocno zmieni się wejście do budynku Wylany zostanie fundament pod zewnętrzne schody, pochylnię i pergolę. Drewniana pergola będzie łączyć funkcję wiatrołapu i oranżerii. Ponadto zostanie wykonana izolacja posadzek wewnątrz i na zewnątrz budynku. Instalacja centralnego ogrzewania wraz z całą kotłownią przejdą gruntowną modernizację. W kotłowni w miejsce pieca węglowego zostanie zamontowana powietrzna pompa cieplna oraz kocioł elektryczny, do użycia wrazie potrzeby, w okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło. Prace będą musiały objąć również instalację elektryczną do zasilania kotłowni. Przebudowane zostaną instalacje odgromowe a na dachu pojawią się wspomagające ogrzewanie panele fotowoltaiczne. Przy okazji zdecydowano się wyremontować sanitariaty.

Termomodernizację prowadzi wybrana w przetargu firma AM z Brzegu Dolnego.

Spowodowana tą inwestycją niedogodność ma charakter tymczasowy. Za kilka tygodni prace powinny przenieść się z wnętrza budynku na zewnątrz, co umożliwi powrót uczniów do klas.

FOT. KAROLINA BARDOWSKA

    Drukuj       Email

2 komentarze

  1. lustrator pisze:

    ale za to jak swietnie robia te rozroby.Wyjatkowe maja jaja do takich rozrob.To sa tzw jaja jajcewa.

  2. rodzic pisze:

    Nasza Pani Wójt jak robi jakąkolwiek inwestycje robi to bardzo solidnie w dobrym guście. Poprzednicy to owszem chwalili się że robią ale to tylko było powierzchowne malowanie ,łatanie dziur .Ja jako mieszkaniec gminy jestem zachwycony inwestycjami obecnie robionymi i nie wyobrażam sobie aby Pani Wójt odeszła od nas ,bo takiego Wójta już nigdy nie będziemy mieli. A ci buntownicy nic nie potrafią zrobić tylko rozruby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →