RobertK
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Tegoroczny budżet Legnicy zwiększono o 2,1 mln zł

Przez   /   29/09/2021  /   No Comments

Na wniosek prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego Rada Miejska, podczas sesji 27 września, zwiększyła tegoroczne wydatki budżetowe o kwotę 2.118.629,00 zł.

Między innymi o ponad 697 tys. zł zwiększą się jeszcze w tym roku nakłady z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

Przebudowane za kwotę 85 tys. zł będą m.in. przejścia: droga krajowa nr 94, ul. Chojnowska, ul. Wrocławska/ul. Różana, ul. Wrocławska/ul. Wandy/ul. Ziemowita, w ciągu ul. Wrocławskiej/ul. V Dywizji Piechoty/ul. Dąbrówki czy droga gminna nr 107455D ul. Hutników.

W ramach inwestycji przebudowy ul. Leszczyńskiej, wraz z mostem na Czarnej Wodzie, 100 tys. zł trafi na ulice Bagienną i Głogowską, by zwiększyć wymieniane nawierzchnie asfaltowe.

O kwotę 950 tys. zł zwiększą się wydatki na renowację kaplicy cmentarnej wraz z zapleczem na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej, co pozwoli na znaczne skrócenie terminu realizacji i zakończenie prac w 2021 roku.

Na promocję zdrowia, zdrowego stylu życia i programy prospołeczne dla mieszkańców Legnicy zostało przeznaczone 350 tys. zł, w związku z zawarciem umowy współpracy pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A., a Gminą Legnicą.

Na programy pn.: „Kampania społeczno-edukacyjna „Zdrowie najważniejsze” – kampania skierowana do rodzin zamieszkujących w Legnicy, promująca zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i integrację rodziny” – kwota 250 tys.

Kwota 100 tys. zł sfinansuje kampanię społeczno-edukacyjną, skierowaną do organizacji pozarządowych, dzieci i młodzieży „W SerCu Legnica”, z udziałem TEAMLEGNICA – Centrum Wolontariatu Miejskiego. Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i przeciwdziałanie uzależnieniom.

Jeszcze w 2021 roku Legnica otrzyma 558 tys. zł na projekt unijny pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER 2014-2020 EFS, finansowanego z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2022 na ten cel przeznaczy się 837 tys. zł.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Symulator3 PWSZ

Kolej szuka pracowników, legnicka PWSZ ich szkoli

Read More →