Wojtek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

3 mln z KGHM dla 13 gmin z Zagłębia Miedziowego

Przez   /   27/09/2021  /   No Comments

Badania i konsultacje w poradniach specjalistycznych, zakupy sprzętu i pomocy do szkół, wyjazdy na baseny dla dzieci czy wymiana źródeł ciepła na proekologiczne – KGHM przekazuje 13 samorządom z Zagłębia Miedziowego pieniądze na działania na rzecz mieszkańców. Wsparcie wyniesie ponad 3 mln zł. Pieniądze na realizację projektów prospołecznych otrzymały m.in. gminy: Gaworzyce, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Żukowice oraz miasta Głogów oraz Legnica.

Uroczyste podpisanie porozumień pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A., a samorządami lokalnymi odbyło się podczas seminarium „Polityka klimatyczna, aspekty ekonomiczne i środowiskowe wykorzystywania kruszyw w Zagłębiu Miedziowym” zorganizowanego w siedzibie KGHM w Lubinie. Współorganizatorem wydarzenia, oprócz miedziowej spółki był Związek Pracodawców Polska Miedź.

– Jesteśmy najważniejszym pracodawcą w regionie i wspieramy lokalne społeczności na wiele sposobów. Od lat do samorządowych budżetów trafiają miliony z płaconych przez nas podatków, sponsorujemy lokalne kluby sportowe, zawieramy porozumienia i współpracujemy z gminami, na terenie, których prowadzimy działalność. Wspólnie dbamy o wyższą jakość życia mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedział Andrzej Kensbok, Wiceprezes Zarządu KGHM ds. Finansowych.

Podczas seminarium przeprowadzono także konsultacje społeczne z samorządowcami dotyczące przygotowywanej przez KGHM polityki klimatycznej.

– Głos naszych sąsiadów, mieszkańców Zagłębia Miedziowego i samorządów lokalnych jest dla nas bardzo ważny. Dla KGHM odpowiedzialność za otoczenie to nie jest puste hasło. Przygotowywana w KGHM polityka klimatyczna będzie odpowiadać na potrzeby naszych interesariuszy, ale też w jasny sposób określać nasze cele i zamierzenia w tym obszarze – dodał Andrzej Kensbok.

Przygotowywana w Polskiej Miedzi polityka klimatyczna będzie odpowiedzią Spółki na wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, jednym z jej głównych elementów będzie określenie celów redukcyjnych emisji CO2.

W ubiegłym tygodniu KGHM – polski gigant miedziowy, NuScale Power – amerykański lider wśród producentów reaktorów w technologii SMR i PBE Molecule podpisali wspólne zobowiązanie do rozwoju technologii SMR. Technologia małych reaktorów nuklearnych NuScale pozwala na produkcję czystej, odnawialnej i efektywnej kosztowo energii.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Symulator3 PWSZ

Kolej szuka pracowników, legnicka PWSZ ich szkoli

Read More →