Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Technikum Akademickie w Legnicy kształci online

Przez   /   03/04/2020  /   No Comments

W Techniku Akademickim w Legnicy zostało uruchomione kształcenie na odległość, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Organizacja pracy będzie wstępnie obowiązuje do 10 kwietnia 2020 r. Tygodniowy rozkład zajęć kształcenia na odległość w Technikum Akademickim
w Legnicy uwzględnia bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizycznych. Kształcenie online realizowane jest zgodnie z następującym harmonogramem:
PONIEDZIAŁEK – przedmioty: matematyka, fizyka, chemia, wychowanie do życia w rodzinie, język polski,
WTOREK – przedmioty zawodowe: technik informatyk, technik automatyk oraz wychowanie fizyczne, języki obce,
ŚRODA – edukacja dla bezpieczeństwa, geografia, biologia, religia, pedagog, plastyka,
CZWARTEK – języki obce, język polski, historia, matematyka,
PIĄTEK – przedmioty zawodowe: technik informatyk, technik automatyk, informatyka oraz wychowanie fizyczne.

Nauka w Technikum Akademickim w Legnicy prowadzona jest z wykorzystaniem materiałów udostępnianych przez nauczyciela, w szczególności rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (np. materiały na platformie edukacyjnej www.epodreczniki.pl, Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia). Materiały o których mowa będą udostępniane uczniom również na stronie szkoły http://technikumakademickie.legnica.edu.pl w zakładce SZKOŁA ONLINE.
Uczniowie mogą kontaktować się z nauczycielami poprzez wybrane przez nauczyciela formy komunikacji zdalnej, które daje współczesna technologia (w szczególności dziennik elektroniczny, poczta e-mail, komunikatory i inne bezpłatne narzędzia komunikacyjne) z uwzględnieniem możliwości korzystania z danej technologii przez uczniów.
Nauczyciele wybierają najdogodniejsze formy pracy (np. nauczyciele języków obcych mogą korzystać oprócz platformy epodrczeczniki.pl, materiały jakie zapewniają wydawnictwa, mogą tworzyć grupy w mediach społecznościowych, uczniowie mogą zadawać pytanie korzystając z komunikatora w dzienniku elektronicznym itp.) Cały czas nauczyciele muszą analizować możliwości techniczne po stronie ucznia.
Uczniowie za swoją pracę, w szczególności przekazywane nauczycielom w sposób zdalny, będą oceniani przez nauczycieli oraz monitorowane będzie ich zaangażowanie w kształcenie zdalne (z uwzględnieniem możliwości technicznych ucznia). Ocenianie oraz zaangażowanie ucznia w celu informowania rodziców będzie odnotowywane w dzienniku elektronicznym w postaci ocen oraz ewentualnego komunikatu do opiekunów o braku zaangażowanie ucznia w kształcenie na odległość (nie będzie sprawdzana obecność na zajęciach w rozumieniu kształcenia stacjonarnego).
Kształcenie na odległość z przedmiotów zawodowych w Technikum Akademickim w Legnicy z racji z prowadzonych kierunków technik informatyk oraz technik automatyk będzie dostosowane tak, aby uczniowie mieli możliwość zarówno realizacji efektów kształcenia teoretycznego jak i praktycznego. Rozwiązania te będą omówione z nauczycielami kształcenia zawodowego.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1042 dni temu dnia 03/04/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 3, 2020 @ 8:08 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

10601-63e226e096925

Przekładnia kątowa – co warto o nie wiedzieć?

Read More →