PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica użyczyła ponad stu komputerów do zdalnej nauki

Przez   /   07/04/2020  /   No Comments

Od 25 marca br. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej o obowiązkowym prowadzeniu zdalnej edukacji szkolnej, realizującej podstawy programowe. Prezydent Legnicy ułatwił naukę na odległość, wprowadzając darmowe wypożyczanie komputerów uczniom, rodzicom i nauczycielom. Do tej pory wypożyczono ich ponad 100.

Akcja wypożyczania komputerów nadal trwa. Wystarczy, że rodzic czy opiekun ucznia zwróci się do dyrektora szkoły z prośbą o zawarcie umowy cywilno-prawnej na czasowe użyczanie sprzętu.

- Nie wszyscy mają komputery w domach. Często z jednego korzysta kilkoro rodzeństwa, a także rodzice pracujący w systemie zdalnym – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dlatego poleciłem dyrektorom szkół wypożyczanie sprzętu, który teraz nie jest wykorzystywany. Przez ostanie lata do pracowni szkolnych kupiliśmy prawie trzy tysiące nowych komputerów ze środków budżetowych i unijnych dotacji.

1 kwietnia Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków o granty na sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu, umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Urząd Miasta natychmiast przesłał dokumenty wraz z zamówieniem na 40 komputerów wartych 100 tysięcy zł.

Projekt Zdalna Szkoła służy walce z wykluczeniem cyfrowym uczniów i jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii.

- Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych – piszą autorzy projektu. – Uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →