DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

TBS kończy budowę kolejnego bloku w Legnicy

Przez   /   31/07/2019  /   No Comments

Dobiega już końca budowa nowego bloku dla 44 rodzin na osiedlu w Lasku Złotoryjskim przy ul. Makuszyńskiego. Inwestor Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego głównym udziałowcem jest Legnica planuje, że lokatorzy zaczną się tutaj wprowadzać w sierpniu. W czterokondygnacyjnym budynku z podziemnymi garażami, zastosowano najnowocześniejsze technologie, oszczędzające energię i zdecydowanie obniżające koszty eksploatacji.

- Blok ma ogrzewanie sufitowe, które zapewni system studni i pomp głębinowych, dostarczających ciepło z wnętrza ziemi – mówi prezes TBS Kamienna Góra Władysław Niemas. – Z kolei system wentylacji doprowadzi do mieszkań przefiltrowane i oczyszczone powietrze. Wkrótce przeprowadzimy próby działania tych instalacji. Inwestycja zakończy się latem tego roku – dodaje prezes.

Wszystkie lokale wraz z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi mają już swoich najemców. Niebawem sprowadzą się oni do jedno, dwu, trzy i czteropokojowych mieszkań z balkonami o średniej powierzchni ok. 50 m kwadratowych. Koszt tej inwestycji, przewidzianej w cyklu dwuletnim, to około 9,6 mln zł. Jest ona finansowana z niskooprocentowanej pożyczki z Banku Budownictwa Krajowego (49 proc), przyszłych lokatorów, gminę i TBS.

Kto może wynająć mieszkanie w TBS? Osoba, która jest na liście oczekujących, niemająca własnego mieszkania i osiągająca dochody pozwalające na jego utrzymanie. Wymagane jest wpłacenie kaucji w wysokości około 20 proc. wartości mieszkania, która zostanie zwrócona, gdy lokator z niego zrezygnuje. Czynsz w mieszkaniach TBS w Legnicy wynosi ok. 10 zł za metr kwadratowy plus media Jest niższy, niż w mieszkaniach wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus i konkurencyjny wobec ofert deweloperskich.

- Nasze miasto stawia na budownictwo w ramach TBS, dzięki któremu mieszkańcy mogą wynajmować lokale po przystępnych dla nich cenach – mówi Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy. – Na tym osiedlu zbudujemy jeszcze kolejne 10 domów., w których zamieszka ok. 800 rodzin.

W tym byłym poradzieckim kompleksie wojskowym (R-33) w ciągu 12 lat przekazano lokatorom już siedem wyremontowanych bloków, w których jest ponad 400 mieszkań. Teraz dobiega końca budowa ósmego. W pięknym otoczeniu Lasku Złotoryjskiego powstało nowe osiedle z rozwinietą infrastrukturą, punktami handlowo – usługowymi i oczywiście nowoczesnym placem zabaw dla dzieci.

Legnica od kilkunastu lat jest największym spośród czternastu udziałowców Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, posiadając 40,67 proc. udziałów. Od 2005 roku w ramach TBS w Legnicy zmodernizowano i wybudowano osiem budynków wielorodzinnych (przy al. Zwycięstwa, ul. Daszyńskiego i Makuszyńskiego). Powstało 460 nowoczesnych, dobrze wyposażonych mieszkań. Wkrótce miasto przekaże aportem TBS-owi działki do zabudowy mieszkaniowej po wyburzonych obiektach na Kartuzach (ul. Kościelna i Kamienna).

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 210 dni temu dnia 31/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 31, 2019 @ 2:04 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-563429_1920

Lubin. Pacjentka przychodni z podejrzeniem koronawirusa

Read More →